huxa

ALKOHOLOVÁ PROHIBICE vs. ACTA, vysvětlil by mi někdo rozdíl? v čem je prohibice lepší?

abojí něco zakazuje a díky prohibici navíc příjde hodně lidí o hodně peněz, sadaři, apod. a roční výdělky, palírny budou mít menší výdělky. A přiznejme si barvu, např. můj pradědeček oslepl při příchodu rudé armády, protože okoštoval jejich pálenku, to tedy vážně již 50–100let nikdo nezemřel na předávkování metanolem? a proč ještě používají pojem metilakohol, kryž je to už pojem zastaralý a ani mí rodiče se to neučili?

Nejlepší odpověď
Questman

Rozdíl mezi prohibicí a ACTA je v tom, že prohibice má být dočasná a má svůj důvod (když jsou lidi tak blbí, že i když vědí že je v oběhu vadný alkohol s metanolem tak je prohibice rozumné řešení). Narozdíl od ACTA má prohibice za cíl zachránit životy a ne vydělávat peníze.
Pokud jde o pojem methylalkohol je stále platný a používaný, tedy pojem metanol ho zatím nenahradil docela a tak jsou správně obě verze.
Tví rodiče asi budou starší a o odchovancích ČSSR je vůbec celkově známo, že často špatně snášejí změny a raději se drží zavedených slov 🙂

Další odpovědi
iceT

On je asi trochu problém omezit pití,když to momentálně ohrožuje lidské zdraví i život. Proto je zákaz prodeje alkoholu namístě,protože by to byla alespoň nějaká snaha zabránit vyššímu počtu mrtvých.Jenže lidi jsou hloupí a nedovedou se toho vzdát.Vem si,že průměrný věk obětí je teď nějak kolem 30 let,ale co kdyby se tohle stalo třeba nezletilému,který by se normálně k alkoholu neměl nijak dostat a stejně to pro ty děcka není problém,když jim každý druhý hospodský chlast prodá.
Jenže pokud na ten zákaz dojde,tak vynalézaví lidé si k němu cestičku najdou.