Wareg

Alkoholová probuzení – výpadky paměti

Zajímalo by mě, proč se po pořádně bujaré alkoholové noci člověk ráno probudí a má totální „okno“? Čím je tento stav způsobený?

Nejlepší odpověď
annas

Alkoholová okna se vyskytují i u jedinců na alkoholu nezávislých – obzvláště při rychlém vypití většího množství alkoholu. Jinak jsou alkoholová okénka spíše známkou už pokročilé závislosti na alkoholu nebo známka častého nadměrného pití, které ještě za alkoholismus nepovažujeme.
Okna souvisejí s biochemickými poměry v mozku. Alkohol totiž zabraňuje tvoření nových nervových buněk, působí jako antivitamin thiaminu, který je důležitý pro fungování nervové tkáně i jater. Rovněž ničí i jiné minerály, které jsou důležité pro činnost nervů, např. hořčík, chrom, zinek.
Ze stránek Doktorka.cz, Pro zdraví.cz a dalších.