Kacka28

Vyléčil jste se někdo sám z alkoholizmu? Jde to?

vyléčil jste se někdo sám z alkoholizmu? Jde to?

Odpovědi
Funna

myslím, že tu tolik vyléčených alkoholiků nenajdeš, aby ti někdo vůbec odpověděl…ale určitě to jde bez odborníků…ale jen u velmi vyjímečných silných osobností, kteří mají velkou podporou svého okolí…a to bude nějaké promile ze všech…takže pokud přemýšlíš, že se někdo ze tvého okolí, nebo dokonce ty vyléčí sám, tak odpověď zní – nejde…

Mirdas

Znám takového člověka.
Ovšem první krok udělal, že si to uvědomil a připustil tento velký problém.
Pak s tím bojoval, respektíve změnil návyky.
V současné době do hospody nemusí, jak to dříve cítil, ale zajde si při přátelském setkání naší party jednou za čtvrt roku a vždy je decentní, přestože si pivo v klidu dá.

dnb

…ale jistě že jde, stačí se nad sebou pořádně zamyslet a nevšímat si ostatních, najít si kamarády, kamarádky, které se alkoholu vyhýbají atd. Pak vzrůstá nějaká naděje. Dobré je přestat ze dne na den a překonat ten nehorázný týdenní „absťák“, projevující se depresemi, úzkostmi, deliriem…a pak se chlastu širokým obloukem vyhýbat.

novaky

ne