Jak vysoké budu platit alimenty z platu 9500?

Zdravím,

má se mi narodit dcerka a chci se zeptat, kolik vyjde výživné na narozené dítě. Můj plat činí 9500 a od nového roku se to má zvednout o 500 víc, takže tudíž 10 000. Jsou nějaké tabulky, podle kterých se to určuje.

Kolik by mi mohli tak vyměřit?

Odpovědi
Pepa25

Cca 10 –15% čistého příjmu

Lamalam

Jestli ti vyměří těch 10–15%, tak to se holka bude mít.

lota

Rozhodně to bude míň než náklady na takové mimčo… Jinak odborně/konkrétně poradí snad tady: http://poradna­.aktualne.cz/.