Mucillinka

Alergie na psa?

Máme doma třetím dnem malé štěňátko, ale vypadá to, že na něj jeden z členů rodiny bude alergický, vyskytuje se rýma, pokašlávání. Je jasné navštívit lékaře. Mohou tuto alergii léky vylečit nebo aspoň trochu zmírnit? Máte někdo podobné zkušenosti? děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Známá je již leta alergička, její syn ale před rokem přinesl domů (do bytu) štěně, samozřejmě péči přenechal rodičům )) Známá musela ihned zvýšit příjem léků, ale – uplynul rok a ejhle, nyní tyto léky užívá jen zřídka – méně než před tím rokem!
Takže zkrátka pozná se teprve časem jestli to vůbec alergie je, a pak rozhodne lékař co dál podle stupně závažnosti.
Doplňuji:
Jen podotýkám, že známá navíc intenzivně fotografuje, je i jinak aktivní, takže pohybu venku měla vždy dost. Zpočátku si vždy oddychla, pokud šel manžel s pejskem (teď už psiskem) ven, nyní chodí sama..

Další odpovědi
samicek333

Dlouhodobě by se mi léky brát nechtěly, ale asi to bude u vás nutné

IK

Alergie se může zlepšit s celkovým zlepšením zdravotního stavu. Zřejmě paní začala chodit se psem ven:-)
Jsem alergická na všechno možné, když jsem chytla boreliozu tak se přidaly ještě alergie na potraviny, astmatické záchvaty a stávající alergie se zhoršily. Díky detoxikaci jsem se zas zbavila starých alergií a nové převážně zpacifikovala.
Léky neberu takže nevím jestli by pomohly se uzdravit, spíš pomáhají přežít následky.