arygnoc

aký úver je recyklovaný úver?

Doplňuji:
nie nie, ani konsolidácia ani refinancovanie, ale presne recyklácia.
malo by sa jednať o navýšenie dlhu (toho istého) a predĺženie splatnosti pôvodného dlhu + nový dlh (akési pribratie si dlhu, jeho zvýšenie) bezo zmeny podmienok stanovených u prvého dlhu, ten istý dlh v novom cykle (napr. mám úver 1Mega a splatené 80% a potrebujem ďalšie 1Mega za tých istých podmienok tak pôvodný úver by sa mal dať recyklovať – opäť realizovať, takže starý dlh ostáva [nepripája sa k novému] a vzniká druhý, ale taký istý ako prvý pôvodný dlh [úver]).

Len neviem k tomu nájsť presné formulácie (teda ako to podávajú české banky).

Odpovědi
exit47

U úvěru na to bude, asi sedět konsolidace www.pujcky-konsolidace.cz
U hypotéky je refinancování, ale i tak ani jedno bych nenazýval recyklací =D
Doplňuji:
Tak to bude asi bude dodatkový úvěr, nebo tak něco. V podstatě to je neúčelová část úvěru, kterou můžeš použí třeba na vybavení bytu/domu, ale je dohromady s tím účelovým úverem (hypotéka) a oba budou mít stejné podmínky, jako ta stávající hypotéka co splácíš. Jesli jsem to dobře pochopil a taky, asi záleží na co ty peníze budeš chtít použít, ale raději bych se zeptal, tam kde sis zřizoval hypotéku, jestli něco takového můžou nabýdnout, ale pokud poctivě splácíš, tak si myslím, že určitě něco vymyslíte.