Mišús_ik

Aký máte na to názor ?

Ahoj, len by som sa chcela spýtať, čo si o tomto myslíte.. Zo slovenčiny mám čisté 1 a bola som na olympiáde. Z celej školy som mala 1. miesto a postúpila som na obvodné kolo. Ja som odmietla ísť, a učiteľka mi za to chce dať napomienku k väčšej usilovnosti… mne to príde smiešne..
Doplňuji:
Ďakujem vám všetkým aj vám želámdo život a len to najlepšie, a pýtate sa prečo som nešla ďalej ? no, proste na to nemám chuť a ani čas. A na školské kolo som išla len preto lebo mi učiteľka povedala že musím ísť a že keď sa zúčastním tak mi dá 1. A ja som sa zúčastnila, ale nešla som ďalej a nedostala som jednotku ale napomenutie a ona mi povedala že sa mi ešte odplatí… :D

Nejlepší odpověď
anonym

Misus ik , jste velice chytra slecna a obdivuji i zavidim vam zaroven.. 🙂 , ale : Zrejme nejste soutezivy typ a staci vam ted tak jak to je .. , nenechte se tedy do niceho nutit. Nikym a nicim. Tu poznamku at vam klidne da. Ridte se svym pocitem. Skola vam jde velice dobre a jestli vam to staci, tak je to i tak ok.
Drzim vam palce . Rozhodnuti je jen na vas. -iv-

Další odpovědi
Andělé

  • iv- to krásně napsala.

Mišús ik,také Vám moc gratuluju,tj.nád­herný úspěch,klobouk dolů!:-)
Takovýto přístup učitelky je podle mě neadekvátní. Naopak může docílit toho,že Vám Vaše úsilí a učení znechutí. Určitě je škoda,že nechcete postoupit do dalšího kola,ale je to Vaše rozhodnutí a ona by to měla respektovat. A né studenta nutit tím,že ho potrestá. Tím jen člověka odradí a znechutí.
Budte svá a nenechte se v budoucnosti odradit.Přeju Vám hodně školních úspěchů,at se daří! 🙂

annas

Samozřejmě, že postup učitelky není správný a nesouhlasím s ním, i když jste ji zklamala. Ale šlo o vaše rozhodnutí.

Poznámka: jak to také ve škole chodí. Každý ředitel školy chce, aby se o jeho škole mluvilo, samozřejmě v dobrém. Do různých hlášení pro ŠÜ, výročních zprávy školy se uvádí, kolika mimoškolních akcí se studenti zúčastnili a s jakými výsledky. Svědčí to rovněž o postavení školy na jistém žebříčku.

Proto určitě vaše vyučující informovala ředitele o tom, že vás jako vítězku nahlásila automaticky do okresního kola. Výsledky olympiády se vždy předávají vyšší instituci, která uspořádá okresní kolo.
S vámi se tedy počítalo, takže jste učitelku opravdu jistým způsobem zklamala, protože možná „dostala“ vynadáno od ředitele,třeba počítala s pochvalou a oceněním. Většinou to tak na školách bývá…

chudst

hanulka11: no dobre, ale davat poznamku ji muze ve chvili, kdy je to nedobrovolne a povinne.

Misus ik: na rovinu bych ji rekl, ze si myslim, ze na to nema pravo. Je to dobrovolna olympiada a ty na ni jit nechces (predpokladam, ze mas nejaky duvod, tak ho uved). Za to ze ti nemuze davat poznamku. Ona ti na to neco odpovi – jeji stanovisko a ty treba zjistis, ze mas nejakou povinnost vuci skole [coz ja uz nevim, jak je to zarizeno]. Pokud vsak to zustava ciste dobrovolne, tak ti jen muze rict svuj (a take muj) nazor na to, ze jsi trdlo: bez tam, tim nic neztratis a dozvis se, jak jsi na tom mezi ostatnimi. To se ve znamce neodrazi, i kdybys skoncila jako posledni.

led

Sú tu dve veci.

  1. prihlásila si sa do súťaže a olympiádu si vyhrala. Z nám neznámeho dôvodu si ďalej nechcela pokračovať. Trochu som prekvapená, že si odskočila zo súťaže, ale je to tvoje rozhodnutie.
  2. učiteľka si zrejme myslela, že napomenutím ťa „zobudí“ k ďalšiemu pokračovaniu. Ale… Napomenutie je kárne opatrenie, ak si nič neurobila voči dobrým mravom a neporušila si školskú disciplínu, na toto nemala právo.

Teraz záleží už len od teba,
či sa zatneš a nebudeš pokračovať,
alebo budeš žiadať zrušiť napomenutie a po jeho zrušení (nie skôr) urobíš gesto a „na základe vnútorného rozhodnutia“ budeš pokračovať v súťaži…

PS.
chudst má pravdu, máš aj záväzky voči škole
Doplňuji:
Učiteľka urobila vážnu pedagogickú chybu, pretože ak ti sľúbila za účasť za 1, „Slovo učiteľa je sväté“, mala svoj sľub dodržať, bez ohľadu, či pokračuješ v ďalšom kole.
Podľa tvojho opisu prípadu počítaj s odplatou, lebo akokoľvek je to smutné, ale v tomto asi učiteľka svoje slovo dodrží. :(
Na to ti, žiaľ, môžem povedať vydrž. Učíš sa pre seba, nie pre učiteľku. Dokáž, že aj keď si dievča, je v tebe kus „chlapa“ a vyhraj svoj závod s vedomosťami.

hanulka11

nevím jak to máte u vás ve škole ,ale vždy byla olympiáda dobrovolná …

ale učitelka si zřejmě myslí, že bys dobře reprezentovala vaši školu ,tak to bude zřejmě proto
Doplňuji:
ale já jsem odpovědí neřekla , že je to správné, že jí dá poznámku ,to rozhodně ne

Awer

Pakliže to nevadí rodičům, hodil bych to za hlavu. Kdo chodí do školy kvůli znalostem, s poznámkami nic neztrácí.. .) A ne každý učitel si bohužel dovede uvědomit, že žák není jeho nástroj k čemukoli..