Avatar uživatele
Mišús_ik

Aký máte na to názor ?

Ahoj, len by som sa chcela spýtať, čo si o tomto myslíte.. Zo slovenčiny mám čisté 1 a bola som na olympiáde. Z celej školy som mala 1. miesto a postúpila som na obvodné kolo. Ja som odmietla ísť, a učiteľka mi za to chce dať napomienku k väčšej usilovnosti… mne to príde smiešne..
Doplňuji:
Ďakujem vám všetkým aj vám želámdo život a len to najlepšie, a pýtate sa prečo som nešla ďalej ? no, proste na to nemám chuť a ani čas. A na školské kolo som išla len preto lebo mi učiteľka povedala že musím ísť a že keď sa zúčastním tak mi dá 1. A ja som sa zúčastnila, ale nešla som ďalej a nedostala som jednotku ale napomenutie a ona mi povedala že sa mi ešte odplatí… :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Andělé, Kerberus, hanulka11, chudst, anonym před 4518 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Misus ik , jste velice chytra slecna a obdivuji i zavidim vam zaroven.. 🙂 , ale : Zrejme nejste soutezivy typ a staci vam ted tak jak to je .. , nenechte se tedy do niceho nutit. Nikym a nicim. Tu poznamku at vam klidne da. Ridte se svym pocitem. Skola vam jde velice dobre a jestli vam to staci, tak je to i tak ok.
Drzim vam palce . Rozhodnuti je jen na vas. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Andělé

  • iv- to krásně napsala.

Mišús ik,také Vám moc gratuluju,tj.nád­herný úspěch,klobouk dolů!:-)
Takovýto přístup učitelky je podle mě neadekvátní. Naopak může docílit toho,že Vám Vaše úsilí a učení znechutí. Určitě je škoda,že nechcete postoupit do dalšího kola,ale je to Vaše rozhodnutí a ona by to měla respektovat. A né studenta nutit tím,že ho potrestá. Tím jen člověka odradí a znechutí.
Budte svá a nenechte se v budoucnosti odradit.Přeju Vám hodně školních úspěchů,at se daří! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Samozřejmě, že postup učitelky není správný a nesouhlasím s ním, i když jste ji zklamala. Ale šlo o vaše rozhodnutí.

Poznámka: jak to také ve škole chodí. Každý ředitel školy chce, aby se o jeho škole mluvilo, samozřejmě v dobrém. Do různých hlášení pro ŠÜ, výročních zprávy školy se uvádí, kolika mimoškolních akcí se studenti zúčastnili a s jakými výsledky. Svědčí to rovněž o postavení školy na jistém žebříčku.

Proto určitě vaše vyučující informovala ředitele o tom, že vás jako vítězku nahlásila automaticky do okresního kola. Výsledky olympiády se vždy předávají vyšší instituci, která uspořádá okresní kolo.
S vámi se tedy počítalo, takže jste učitelku opravdu jistým způsobem zklamala, protože možná „dostala“ vynadáno od ředitele,třeba počítala s pochvalou a oceněním. Většinou to tak na školách bývá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

hanulka11: no dobre, ale davat poznamku ji muze ve chvili, kdy je to nedobrovolne a povinne.

Misus ik: na rovinu bych ji rekl, ze si myslim, ze na to nema pravo. Je to dobrovolna olympiada a ty na ni jit nechces (predpokladam, ze mas nejaky duvod, tak ho uved). Za to ze ti nemuze davat poznamku. Ona ti na to neco odpovi – jeji stanovisko a ty treba zjistis, ze mas nejakou povinnost vuci skole [coz ja uz nevim, jak je to zarizeno]. Pokud vsak to zustava ciste dobrovolne, tak ti jen muze rict svuj (a take muj) nazor na to, ze jsi trdlo: bez tam, tim nic neztratis a dozvis se, jak jsi na tom mezi ostatnimi. To se ve znamce neodrazi, i kdybys skoncila jako posledni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Sú tu dve veci.

  1. prihlásila si sa do súťaže a olympiádu si vyhrala. Z nám neznámeho dôvodu si ďalej nechcela pokračovať. Trochu som prekvapená, že si odskočila zo súťaže, ale je to tvoje rozhodnutie.
  2. učiteľka si zrejme myslela, že napomenutím ťa „zobudí“ k ďalšiemu pokračovaniu. Ale… Napomenutie je kárne opatrenie, ak si nič neurobila voči dobrým mravom a neporušila si školskú disciplínu, na toto nemala právo.

Teraz záleží už len od teba,
či sa zatneš a nebudeš pokračovať,
alebo budeš žiadať zrušiť napomenutie a po jeho zrušení (nie skôr) urobíš gesto a „na základe vnútorného rozhodnutia“ budeš pokračovať v súťaži…

PS.
chudst má pravdu, máš aj záväzky voči škole
Doplňuji:
Učiteľka urobila vážnu pedagogickú chybu, pretože ak ti sľúbila za účasť za 1, „Slovo učiteľa je sväté“, mala svoj sľub dodržať, bez ohľadu, či pokračuješ v ďalšom kole.
Podľa tvojho opisu prípadu počítaj s odplatou, lebo akokoľvek je to smutné, ale v tomto asi učiteľka svoje slovo dodrží. :(
Na to ti, žiaľ, môžem povedať vydrž. Učíš sa pre seba, nie pre učiteľku. Dokáž, že aj keď si dievča, je v tebe kus „chlapa“ a vyhraj svoj závod s vedomosťami.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

nevím jak to máte u vás ve škole ,ale vždy byla olympiáda dobrovolná …

ale učitelka si zřejmě myslí, že bys dobře reprezentovala vaši školu ,tak to bude zřejmě proto
Doplňuji:
ale já jsem odpovědí neřekla , že je to správné, že jí dá poznámku ,to rozhodně ne

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awer

Pakliže to nevadí rodičům, hodil bych to za hlavu. Kdo chodí do školy kvůli znalostem, s poznámkami nic neztrácí.. .) A ne každý učitel si bohužel dovede uvědomit, že žák není jeho nástroj k čemukoli..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek