Human

Aký má význam v politike vymenovanie „na niekoho návrh“?

Napríklad ministrov (členov vlády) vymenúva prezident na návrh predsedu vlády – aký má význam, že ich vymenúva prezident, keď sa aj tak musí riadiť návrhom predsedu vlády? Prečo ho v tomto prípade nevymenúva rovno predseda vlády?

Odpovědi
dubraro

Rozdělení pravomocí snižuje možnost omylu. Používá se to v mnoha oblastech, i když třeba pod jiným názvem. Třeba princip čtyř očí. Například v účetnictví účetní navrhuje faktury k proplacení a ekonomický ředitel to schvaluje.

klumprt

Prezident může dělat všelijaké kůžičky, když mu navržená parta nejde pod fousy.