Avatar uživatele
Zlatý

Aký je váš názor o nebezpečnom konaní českých turistov, keď na rebríkoch v Slovenskom raji predbiehali pomalších?

Súhlasíte s takouto zlou reklamou českého turizmu?
O čo išlo:
Dobehli pomalších, ktorí postupovali po rebríku, no čakať sa im nechcelo.
Keď začali stúpať dohora po klzkých skalách, pridŕžajúc sa rebríku, na ktorom stáli vystrašení turisti, jedna z turistiek, čo stála v rade, si začala nakrúcať video.
článok aj video https://www.aktuality.sk/…

obrázok je z verejného videa v odkaze na článok

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

No, moc bezpečné to není. Až si jeden rozbije hubu, třeba je to přejde. Je to nebezpečné nejen pro ně, ale i pro ostatní na žebříku. Příliš žebřík přetěžují a někde by to namáhání nemusel vydržet.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Dvě hlediska:
1)Vzhledem ostatním turistům je to dost špatné a odsouzeníhodné a nepochopitelné.
2)Samotný akt postranního lezení se mí zdál docela bezpečný, ale měli si to zkoušet, když tam nikdo jiný nebyl. Z horolezeckého hlediska se mi to zdá bezpečné i pro amatéra. Ve srovnání s profesionály je to úplné nic a ztráta času se o tom bavit. Troufl bych si na to i já, který nikdy na skály nelezl a k tomu teď, krátce po operaci amputovaného prstu.
3) (Mimo otázku) Češi mají v bezkonkurenčního světového šampióna v prstové lezení. Sleduji ho již léta, jmenujie se Adam Ondra. Tady je nějaké video a povídání, ale je toho o něm na netu hodně: https://isport.blesk.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Přinejmenším neetické, nutí tam lidi s malýma dětma pro které je to dobrodružství víceméně na pokraji jejich sil aby jim uhýbali... :-(


Avatar uživatele
Zlatý

Nebezpečné, nevhodné, drzé. Mělo by se tvrdě trestat


Avatar uživatele
Zlatý

Zase někdo dělá z komára velblouda. Na videu není vidět nic nebezpečného. Otázkou snad může být jen to, jak se zařadili do proudu, to tam ale vidět není.
Spíš je mi líto soutěsek. Znám je ještě z doby, kdy tam byl jen občas řetěz a pod nohama kluzká shnilá kláda. Teď koukám, že je z toho lázeňská promenáda, na které je nutné dodržovat dopravní předpisy.


Avatar uživatele
Bronzový

Mohli to být sportovci, pokud neohrozí žebřolezce a při případném pádu mají finance na zaplacení záchranářů je to svoboda, není tam cedulka zákaz předbíhání

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

hlada doporučujem vám si ešte raz pozrieť video, hlavne jeho záverečné sekundy. Ale nepozerajte na mobile použite radšej veľkú obrazovku.
všimnite si dobre úplne posledný záber, kde ten prvý lezie na rebrík pred otca s dieťaťom na chrbte, tesne predtým odsunul ruku zohnutému lezcovi (hneď za otcom s dieťaťom), ktorý sa držal rebríka. Tomuto hovorím že je to "bezohľadné chrapúnstvo spojené s ohrozením zdravia".

Avatar uživatele
Zlatý

led

Prosím prepáčte preklep v mene, správne má byť Hlada

Avatar uživatele
Zlatý

led

Kryšpín, už len tým, čo robili ohrozujú turistov na reťaziach, všimnite si dobre úplne posledný záber, kde ten prvý lezie na rebrík pred otca s dieťaťom na chrbte, tesne predtým odsunul ruku zohnutému lezcovi (hneď za otcom s dieťaťom), ktorý sa držal rebríka. Tomuto hovorím že je to "bezohľadné chrapúnstvo spojené s ohrozením zdravia".
Tabuľka,
"Na území národného parku sa môžu návštevníci peši pohybovať len po turistických a náučných chodníkoch a na miestach vyhradených pre pohyb návštevníkov mimo turistických a náučných chodníkov, a to len v čase od hodiny po východe slnka po hodinu pred západom slnka."
"Skalolezenie na území národného parku je dovolené len vo vyhradených areáloch v čase od hodiny po východe slnka po hodinu pred západom slnka."
zdroj z predpisov platných v Slovenskom raji

Ešte raz si všimnite:
" peši pohybovať len po turistických a náučných chodníkoch a na miestach vyhradených pre pohyb návštevníkov mimo turistických a náučných chodníkov"
to títo tiežturisti hrubo porušili.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5946
Zlatý led 3188
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2756
Zlatý briketka10 2502
Zlatý Kepler 2371
Zlatý marci1 2062
Zlatý quentos 1763
Zlatý mosoj 1626
Zlatý iceT 1616

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.