oooo.natalia

Aky je rozdiel medzi trackpadom a touchpadom ?

Chela by som si kupit blackberry 9700. Lenze existuje aj s trackpadom aj s touchpadom. Aky je v tom rozdiel ???

Odpovědi
lenisek01234

Trackpad je zařízení, o jehož představení se spekulovalo řadu měsíců, npakonec Apple skutečně multi-dotykový trackpad pro Mac představil. Pojďme se podrobně podívat na zařízení, které spolu s klávesnicí a Magic Mouse umocňuje požitek z ovládání vašeho Macintoshe, nebo snad bez Magic Mouse? Lze jej používat také jako dálkový ovladač, nebo ve stylu Minority Report jako ovladač pro strategické hry. Kompletní recenzi si můžete přečíst v pokračování článku.

Vseznalek88

Mezi touchpadem a trackpadem není žádný rozdíl, Jsou to prostě jen 2 odlišné označení. Trackpad užívá myslím hlavně apple touchpad pak ostatní výrobci.
Moc si nedokážu představit že by MT měl touchpad.
A jak jsi zjistila že se dělají 2 verze? Na stránkách výrobce?

anonym

trackpad: každý mobil má dnes nějaké směrové ovládání, typicky čtyři kurzorové klávesy (nahoru, dolů, doprava, doleva), někdy ještě navíc s potvrzovacím tlačítkem uprostřed. BB 8520 má místo toho jedno jediné tlačítko, nijak velké, které zastoupí všech pět ovládacích tlačítek najednou. Když ho zmáčknete, tak má samozřejmě funkci toho potvrzení. Pokud ale na něj přiložíte prst a posunete ho některým směrem, telefon to zpracuje jako stisk směrové klávesy. Posunete prstem nahoru, jako byste stiskli klávesu nahoru. Je to podobné touchpadu na noteboocích, tak jak se ovládá šipka myši. Stručně touchpad je dotyková ploška k posunu kurzoru. Dvojí poklepání je potrvzení (tzv. enter)