Security

Akvaristika – > prosím o radu

Brej den dělám si nový Akvárko a dal sem si do něj asi 2,5cm Zeminy na zasazení rostlin a dal na to kamínky jak nám to poradily a dali sme tam dohromady 4 rostliny a ty rostliny jak sme koupily, tak sme je jenom vydělali sté nádobky a dali do té zeminy a dali do teho akvárka vodu a tet asi po 1 dnu nám ty rostliny vadnou jako žloutnou listy atd… Nevíte co stím?
Doplňuji:
Já sem právě dal tu zeminu a to jen tak do půlky akvárka ale ta zemina byla dost vysoká na kořeny a pak sem tam udělal malej důlek sté zeminy a do té sem položil tu rostlinu a tak sem udělal všechny 4 rostliny a pak už tam dal jenom vrstvu kamínků a dal tam polistiren a přes něj nalíval vodu až po vrch…A tet po 1 dnu mě začli ty rostliny žloutnout listy atd… co stým mám udělat abych ty rostlinky ještě zachránil ze žloutli mě mírně jen 2 rostliny s tých 4 jak mám zachránit ty zbylí 2 ?

Odpovědi
LuciJe

Zemina do akvária není právě ideální nápad. Na dno je nejlépe nasypat říční písek (ne vytěžený stavební!), nejlépe koupený předepraný z akvaristických potřeb (3 kila stojí kolem padesáti korun), případně droboučké kamínky. Pak napusťte vodu do takové výše, aby bylo možné do ní rostliny zasadit a ty byly celé ponořené pod vodou. Vodu nechte ohřát na pokojovou teplotu. Do toho teprve zkuste rostliny zasadit znovu. Nezapomeňte na to, že i rostliny potřebují zapojené vzduchování a světlo.

Více o zařizování akvárka najdete v odkazu níže.

Jen pro informaci – občas se stane, že uděláte všechno dobře a rostliny uhynou stejně – ne vždy se Vám totiž v obchodě podaří koupit rostliny zcela zdravé. Stejně tak jsou nové rostliny velmi často zdrojem nežádaných živočich (např. šneků) zavlečených do akvária.

Zdroj: http://zoo.le­xia.cz/Zarizo­vani-akvaria