Avatar uživatele
Kamínek

Akvarijní filtr vrčí a hučí. Jak hučení zastavit?

Zdravím, pořídil jsem si nový filtr Tetra tec in 600 plus, který velmi hlasitě vrčí a hučí. Nemůžu v tom hluku spát, natož se učit. Neví někdo, jak hučení zastavit? Byl bych moc vděčný, kdyby mi někdo poradil.

Zajímavá 0 před 1204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Tento filtr je deklarován jako velice tichý, témeř „neslyšitelný“. (nicméně i taj nejtišší filtrace je slyšet) Takže:

  1. Buď nevíš, co je HLUČNÁ filtrace

nebo

  1. Vadný výrobek > reklamovat.

Předpokládám, že nejsi tydýt a zapojené to máš správně. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
odik

  1. FIltr po čištění (či nový) může být zavzdušněn = voda proudí málo a filtr hlasitě chrčí. Někdy to přejde samo, jindy je nutné s ním opakovaně „zahrkat“ (aby se vzduch dostal ven)
  2. Pokud jsou špatné přísavky, mohou se vibrace přenášet do stěny či dna = to jde ověřit tím, že filtr podržíte uprostřed akvária. PS: Když se mi kdysi šnek procházel po vnitřním filtru a ulitou se dotýkal stěny akvária, tak to taky bylo slyšet až do druhé místnosti
  3. Občas se dovnitř filtru dostane kamínek apod., a pak to tam taky rachtá
  4. Měl jsem 2 úplně stejné filtry a jeden, když se ucpal, tak šíleně chrčel a druhý byl i při ucpání tichý. S tím že záleží na typu akvária, ale tyhle pidi filtry může být nutné čistit klidně každý týden (nedochází k biologické filtraci, ale jen mechanické)
  5. Může být skutečně problém ve filtru = špatná vrtulka apod. ale to se bude blbě reklamovat (zkusit se to však může).

Upravil/a: odik

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Midoc

Je potřeba si přečíst návod. Filtr se může regulovat.
Nepomůže-li nic, udělat na něj reklamaci.
https://www.te­tra.net/cs-cz/produkty/tetra-in-plus-vnit%C5%99n%C3%AD-filtr

Upravil/a: Midoc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Záleží na jeho umístění, neměl by být na pevném podkladu, který rezonuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

elkon: v tomto případě (pokud mi něco neušlo) nejde o vzduchové čerpadlo, ale kompletní filtr, který má vodní el. čerpadlo v sobě a strká se přímo do akvárka. Uchycuje se přísavkama na sklo.

před 1204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Já jsem za mlada také trpěl nočním hučením, ale filtr to nebyl.

před 1204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kamínek

Jde to slyšet skoro až do kuchyně takže předpokládám, že filtrace HLUČNÁ je. A ne, tydýt opravdu nejsem :Dd

před 1204 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata