ocelot42

Akustická kytara

Chtěl bych začít hrát na akustickou kytaru. Nevím o tom vůbec nic.Chtěl bych na ní hrát rockovější věci.Jakou mám koupit? A šlo by se učit na nějaké internetové stránce?
Doplňuji:
Ivestoval bych do ní tak kolem 2500

Nejlepší odpověď
Fyzik

Teorii se bohatě naučíš tady: http://www.fol­ktime.cz/seri­aly/kytarova-skola-dil-1.html + navazující díly (když se to celé naučíš, jsi king a umíš hrát na vše), na různé techniky jsou tutoriály na Youtube.

Rockovější věci na akustickou kytaru? Když budeš na začátku vyhledávat jen jedno odvětví, bude to málo. Hrej pro začátek všechno, stáhni si jednu písničku z každého historického období, z každého současného hudebního stylu, hrej lidovky, písničky pro děti… :)
Doplňuji:
A co se týče kytary, nová a levná je pro začátek fajn, stejně do toho budeš mlátit jako hluchý do vrat, po pár letech si stejně koupíš lepší, když budeš chtít.

Další odpovědi
radce

Je spousta samouků, lze se učit podle příručky, podle internetu, podle videjka. Ale není nad to, když Ti aspoň občas poradí nějaký kamarád muzikant, poslechne si Tě a řekne co hraješ dobře a co blbě.
Jinak kytaru bych doporučoval na začátek akustickou s užším krkem, elektrika bez komba není slyšet a s kombem naplno by Tě při učení sousedi ukamenovali. Přechod na elektriku už pak bude jednoduchý.

Hlada

S výběrem kytary pro začátek si nedělej žádné starosti. Kup jakoukoli, nejlépe starší. Na netu je nepřeberné množství stránek různých škol, tabulatur a textů se značkami. Nauč se základní akordy. Durové, mollové a sedmičky. Aby to nebyla nuda, zkoušej to na jednoduchých skladbách, třeba od Olympicu. Chce to cvičit pravidelně a nenechat se odradit. Až budeš něco umět, nebude ti výběr další kytary dělat žádné potíže, protože už budeš vědět, co chceš. Když tě hra na kytaru nechytne, nebude to velká finanční ztráta.

Zdroj: http://www.ky­tar.cz/cviceni/

Michal Kole

www.kytary.cz -eshop

jdi do knihovny a půjč si nějaké knihy o hře na kytaru nebo se podívej na uloz.to určitě tam něco bude naskenované nebo na škoní servery jako třeba maturita.cz jestli tam o kytarách není ěnjaký referát.

davestejk

kolik chceš do ní investovat ?
Doplňuji:
Tak za tyhle peníze se už dá koupit něco slušnýho…
nejlevnější jsou Blondky-docela se na to tá hrát- BLOND DJO-610-BK a mají ju i elektro,což nevim jestli budeš potřebovat – BLOND DJO-610E-BK
dále pak jsou Squier by Fender – zkušenost s těmato nemám- SQUIER SA105
já jsme začínal na Staggu ,ale ty už moc neprodávají, max.bazar
dále, velice pěkné kytary – vzhled Gibsonky – EPIPHONE DR100 a AJ100 – hrálo se mi na ni dobře ,ale nevim jak drží ladění ,ale určitě lepší než BLOND a SQUIER
A potom jsou Cortky a Washburnky – mám Cortku a jsu spokojenej – Cort AF510,CORT AF810 , WASHBURN WD10
ted se chce na to podívat na kytarách.cz nebo v Audiotek a musíš si vybrat co ti bude nejlíp sedět…(Oscar Schmidt bych nedoporučoval,aspon ne ty levnější)

AdamM

Doporučuju zvednout na dvojnásobek budget. Na tvrdší muziku určitě alespoň přední desku z masivu. Tady je ucelený návod jak vybrat kytaru do 5000 Kč: https://kytaris­tka.cz/navody/ja­kou-kytaru-do-5000-kc

AdamM

fdas