mojitek

aku vrtačka vs elektrická

Ahoj,chci se zeptat na aku vrtačku-když má 14,4 V -s jak silou elektrickou by se ten její krouťák dal srovnat ? Díky za názor

Nejlepší odpověď
rigormortis

napětí aku nemá vliv na kroutící moment.
Doplňuji:
ZZZZ…já jsem si vybral Ryobi…sic blbá značka, ale za ty peníze kupuju stroj, co má jinde trojnásobnou cenu. Jen ty uhlíky svítí jak žárovka.
http://akusrou­bovaky.heureka­.cz/ryobi-lcd-1402-1/recenze/

Další odpovědi
zzzzz

Já bych také řekla, že záleží na značce a na tom zda jde o hobby nebo profi výrobek.

Doplňuji:
Pokud porovnáš třeba DeWalt http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/de­walt-aku-vrtacka-sroubovak-xr-li-ion-14-4-v/
a tady toto http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/e­inhell-aku-sroubovak-bt-cd-14-4-2b/

tak věř, že v nich bude pořádný rozdíl:-)))

nedávno jsem pro manžela k narozeninám také kupovala aku, tak jsem skrz to musela saštudovat snad půl internetu .-))) vybrala jsem Makitu 🙂 Z té ceny se mi ještě dnes dělá mdlo .-))

Mapel

Opravdu záleží na značce. Makita je opravdu kvalita. Nezáleží jen na napětí, ale co se týče 14,4V tak to už vypadá na lepší akučku.

mojitek

rigormortis : rozhodně má vliv

rigormortis

má vliv na výdrži. Proud Aku se udává v Ampérech a ty jsou na napětí vůči celkovému výkonu důležité.
Vlastním Ryobi LCD1402 s 14,4V akumulátorem, v práci máme Metabo s 12V, ale kroutící moment to nijak neovlivňuje už ze základu.
Jde o použitý motor, který je prostě na jiné napětí.
Existují vrtačky na 12V s 160Nm, moje má 37Nm.

zzzzz

Tak tomu už nerozumím:-))) Jsem holt ženská .-)))

Ale předtím jsme měli Blackdecker a ta nebyla nic moc.

mojitek

No B.D byla dřív dobrá značka,ale strašně to šlo do kopru.Jinak já si koupil akuvrtačku Asist 14,4 V ,byla zlevněná z 1.200,– na 250,– a ted jsem si koupil klasickou vrtačku Stanley 850W za 2.500,–(tu mám spíš na parádu a do dlažby atd a tu aku chci používat na běžný zdivo a hlavně na práci se dřevem) tak by mě zajímalo jestli to tu zeď/cihlu utáhne.Ted jsem se juknul na krabici a tam je uveden kroutící moment 14 NM což není světovej rekord,ale za 250 kč? :D

zzzzz

Za 250? 🙂

My máme do kamene a do zdi Hiltu, ta byla dráhá jak ojeté auto, ale vrtá skoro sama:-))

mojitek

no mě říkali něco jinýho v obchodech.A taky si to myslím z toho důvodu,že třeba akušroubováky mají menší napětí,nepotřebují takový krouták jako vrtačky.

rigormortis

U kukaček je to celkem jedno. Pokud si nekupujete věc za desítky tisíc, tak ten rozdíl tam prakticky žádný není.
Samozřejmě může dosahovat větších výkonů z elektrického hlediska, ale prakticky je to něco jiného (jako objem motoru přímo nezáleží na výkonu).
Musíte hledat přímo v charakteristice.
Co potřebujete?
Šroubovat? (stačí nízký kroutící ale vysoká výdrž) Vrtat (vysoký kroutící, střední výdrž)?
Napětí nějak nehraje roli v těchto parametrech výběru.

mojitek

zzzzz : Makita je drahá,ale dobrá značka.Tak doufám že manžel měl aspon hooodně velkou radost 🙂

zzzzz

Jo to měl:-)))

rigormortis

Na vánoce mu pořiďte vrchní frézku…další level kutění.

zzzzz

co je vrchní frézka???

mojitek

vrchní frézka dobrý,ale s tímhle mu určitě uděláte radost(na jemnou prácičku) http://www.pec­kamodel.cz/pro­dukt/naradi-a-nastroje/elektricke-naradi/404122-mini-drill-set-univerzalni-vrtacka-bruska ,nebo i tímhle,a to bude blahem bez sebe http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/black-and-decker-mt300ka/

zzzzz

🙂 to tak až na Vánoce .-)))

mojitek

no ale přecijenom když jsou pomalu ty Velikonoce… :D