janleitman

akryl do barvy??

Chtěl bych se zeptat jetli když přidam akryl do barvy jestli e rozmíchá a barva se stane omyvatelnější.
Koupil jsem na polici ze sdk dulux-prý vysoce omyvatelný a ve výsledku je povrch spíše vysoce savý.Potřevoval bych ten samý odstín aspoň na horní stranu

Odpovědi
anonym

Akrylát přidaný do akrylové se v ní rozmíchá – ale velmi pravděpodobně se tím změní i odstín barvy.
___
Povrch poličky je „savý“ nejspíše proto, žes SDK natíral dodně zředěnou barvou a ta se vsákla ´hluboko´ – na povrchu zbyly barvou nazaplněné póry.
Spíše bych doporučil další (opakované) nátěr/y, aby došlo k vyvoření skutečně hladkého povrchu.
A nebo poličku (aspoň horní stranu) natřít napřed lesklým a poté matným bezbarvým lakem (ideálně polyuretanovým – ale samozřejmě záleží na předpokládaném používání).