ivo1002

Ako zmenit poradie udajov v stlpci v Exceli 2007

Pouzivam Excel 2007. V Stlpci A mam pod sebou zoradenych 40 nahodnych cisel od –10 do +10. Ako docielim, aby v stlpci B boli tie iste cisla, akurat zoradene opacne (to, co bolo prve v stlpci A bude teraz posledne v stlpci B, druhe bude predposledne a pod.)???
Doplňuji:
Vlozit do prvej bunky B odkaz na poslednu bunku A, atd mi nepomoze. To mozem rovno prepisat rucne cely stlpec. Potrebujem nejaky unyverzalny postup, ktorym viem zmenit zoradenie kludne aj 1000 cisel v jednom stlpci. Pre predstavu, v stlpci A mam cisla: 1, 3, –2, 4, –1, –4, 0 a v stlpci B chcem: 0, –4, –1, 4, –2, 3, 1

Nejlepší odpověď
mosoj

Řešení může být více ( v tom je krása programování). Osobně bych to řešil tak že do buněk ve sloupci B bych dal odkazy na ty buňky ve sloupci A. Do poslední buňky ve sloupci B vložím odkaz na první buňku ve sloupci A atd. a mám to tam.

Pokud chci řešit v excelu nějaký problém tak si musím určit nejprve nějaký algoritmus. To ve své otázce dostatečně neuvádíte.

Koukal jsem na to a jde si vytvořit vlastní klíč řazení ale,

1. chce to si trochu prostudovat nápovědu,
nabízí se sama jak na lopatě.
2. Ten určitý objem práce při vytvoření vlastního algoritmu řazení vás stejně nemine.

Další odpovědi
jennysh

Moc nerozumím vaši otázce,ale to by vám mohlo pomoct: http://office­.microsoft.com/sk-sk/excel-help/zoradovanie-udajov-v-rozsahu-alebo-tabulke-HP010073947.aspx

Hykam

Před první i druhý sloupec vložte ještě jeden (pomocný) kde budou řádky číslovány od 1.

Označte sloupec který chcete srovnat i s pomocným sloupcem Data – Seřadit – vyberete sloupec a Sestupně (případně vzestupně) – Ok a máte seřazeno