zbyndo

Ako vnimate zaťažový stupeň –1,2,3./vplyv počasia na zdravotný stav?

Mate skúsenosti so zvýšeným pocitom úzkosti,strachu,n­eistoty,najme,keď už tak dlho nezapršalo,tieto zlé,nepríjemne stavy mám aj bez toho vyššieho stupňa,ale teraz je to neznesitelné,horšie ako fizycká bolesť,a ešte keď celú noc koli tomu nespím,počúvam rádio,a tam každú chvílu správy o počasí, a keď povedia že je največší záťažový stupeň,3,príďe mi až zle,a neviem to ovládať,nedokážem tomu čeliť,lieky,ani alkohol na potlačenie nesmiem,mám sklon k závislosti,predsa takéto trápenie,to už nie je o živote,skúšal som aj autogenny trénig,nezaberá,čo by mohlo pomocť,aspoň zmierniť tie stvy?Za každú radu budem vďačný,bojím sa,ani nie o seba,ale že narobím problémy mojím blízkym,keď sa niečo stane

Odpovědi
Kepler

Já sice takové stavy nezažívám, nejsem citlivý na počasí. Poradil bych ale návštěvu psychologa, od laiků pomoc nečekej.

ivzez

Vliv stupně zátěže vnímám, ale z popisu
nemám pocit, že by Vaše problémy působila zátěž.

Pro začátek na noc vypněte rádio, do otevřeného okna
zavěste mokré prostěradlo a zkuste se trochu vyspat.

A zítra k odborníkovi (laikové Vám nepomohou).

Kryšpín

Zbyndo je to na zvyku. Nýní bude jenom léto a poté zima, jaro a podzim je v plánu zrušit