Senteks1

Ako sa volá rozpravková bytost ktorá medvedom spapá jedlo a vyspí sa v ích postielkach ?

Nejlepší odpověď
annas

Mášenka je ruská pohádka. Je zřejmě známější než ta, jejíž název uvádím a v níž je stejný motiv.

Zlatohlávka (Zlatovláska) a tři medvědi – Jan Barnaté

Vydalo nakladatelství Slovart v Bratislavě roku 1991 v souboru V říši pohádek

Obsah pohádky v odkazu
http://knihak­nih.ic.cz/index­.php?clanek=van­clova&dir=2012&­menu=2012

Další odpovědi
Pájo

Mášenka.
(pohádka – O Mášence a třech medvědech)