Avatar uživatele
led

Ako sa hovorí iným výrazom, než nahrávanie a podvod, tomu, keď niekto hrá systémom „ja na brata, brat na mňa“

Ako sa hovorí iným výrazom, než nahrávanie a podvod, tomu, keď niekto hrá systémom „ja na brata, brat na mňa“ nečestným spôsobom?
(Prirodzene v češtine)
Doplňuji:
Aj keď nejde o peniaze, pracovnú, či politickú karieru, len o čestné umiestnenie v hre?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, Drap, Sůwa, Damiana, Illines, gagaga před 3841 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Křivárna, svinstvo, ...........těch synonym bude asi celá řada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Česky tomu říkáme taky :„Já na bráchu, brácha na mě“.
Doplňuji:
Taky mě napadlo : „švindlování“.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

ekonomický systém, právní systém, systém dotací- musíš si vybrat z těchto sprostých slov, kde podvod hledáš ..v pracovním právu snad jiný výraz ani není- tak za všechny třeba Švarc systém
Doplňuji:
kamarádství?

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Obyčejné dohazování, ve sportu tiki – taka .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Ruka ruku myje

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Led, to je přece docela obyčejné „přihrávání“. Můžeš to brát jak chceš, ale kde je rozdělená společnost, tam to funguje.
Řekla bych, že slovenský výraz bude tomu českému hodně podobný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Hodil by se výraz „craving“- touha,velká chuť (na něco),bažení (po něčem).Také se mi líbí přirovnání ke sportu,který je vlastně základem (čestného) soutěžení.I v něm jsou někteří bohužel ochotni obětovat vše pro chvilkový pocit z opojného vítězství,byť za cenu podvodu.Je to byčejné a dokonce veřejné kupčení,při kterém se však pomalu ale jistě vytrácí důvěryhohnost.Ale i to lze svalit na všeobecné poměry ve společnosti..

před 3839 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ďakujem všeetkým, ktorí odpovedali.
Vidím, že možno naozaj jemným pokryteckým výrazom priamo pomenovať podvody, bez vlastného ohrozenia. Páči sa mi krásne prirovnanie k športu, kde by najviac mala prevažovať čestná hra -Fair play-
Prečo teda títo „bratia“ tu, kde ide hlavne o znalosti, si takto nahrávajú…
nejde im o znalosti, ale za každú cenu, aj korupciu, aj krádež (myšlienky iného), byť tým v prvom rade, byť prvým na výslní…
Ale uvedomujú si, že práve tí v prvom rade, nie sú chránení telami ochranky, slnečníkom pred páľavou, slovom sú prví na odstrel a na pekáč…

před 3841 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek