led

Ako sa dajú neprofesionálnym spôsobom zistiť technické prostriedky nelegálneho sledovania? ďalej v popise…

Ako sa dajú neprofesionálnym spôsobom zistiť technické prostriedky nelegálneho elektronického sledovania, mikrofon s vysielačkou, kamera?
Čítame veľakrát v médiách, ako sa vďaka utajenému elektronickému sledovaniu, „prevalili“ rôzne kauzy, (pozor, nielen u nás, ale aj v zahraničí,takže nemusíte hneď otvárať noviny). V knihách a filmoch to všetko sa dá zistiť relatívne jednoducho, krásna naivita.
Ale v skutočnosti je možné naozaj dostupnými prostriedkami, pre bežného človeka a nie špecialistu, zistiť utajený mikrofon svysielaním, alebo kameru s vysielaním?

Nejlepší odpověď
orwell

Amatérsky lze sestrojit indikátor elektromagnetického pole, detekující signál vysílající štěnice. Jedná se o citlivý širokopásmový zesilovač s anténkou (nejlépe směrovou) doplněný např. ručkovým nebo LED indikátorem na výstupu. Je zde ale nutný regulátor citlivosti, abychom mohli potlačit vliv nežádoucích rušivých signálů, přicházející i z jiných zdrojů, případně průmyslové emg. rušení. Neméně důležité je, naučit se s přístrojem pracovat, tj. umět nastavit vhodnou citlivost i polohu přístroje a pokusit se vyčmuchat nežádoucí zdroj signálu. Je to obdobné, jako hledat zdroj nežádoucího rušení znemožňující kvalitní příjem rozhlasu či televize. Nicméně nelze od takového jednoduchého „udělátka“ očekávat zázraky. Kvalitní zařízení odpovídající svými parametry profesionálním výrobkům uděláš na koleně těžko. Měl jsem něco podobného kdysi doma (v podstatě krystalka s prutovou anténou a s výstupem pro mikroampérmetr). Bylo to schopno v místnosti indikovat signál vysílajícího mobilního telefonu. Jinak existují firmy vyrábějící a nabízející takové výrobky v celkem přijatelných cenových relacích. Seženeš je na síti.

Další odpovědi
ferdysek

Pritomnost takovych zarizeni se zjistuje pomoci specialnich pristroju ktere sleduji bezdratovou komunikaci v okoli na co nejvice frekvencich. Pokud objevi novy zdroj vysilani ve svem okoli vyhlasi poplach. Kamery se take daji zjistit diky tomu ze cipy kamer maji vzdy temer stejne chem. slozeni a pri spravnem nasviceni a pouziti vhodnych filtru na fotce sviti. Bez profesionalni pomoci je nalezeni takoveho zarizeni spise dilem nahody.

led

ferdysek ďakujem, zaujímavá o chemickom zložení čipu.