Martina131

Ako odstranim film z velkokapacitneho zariadenia (externy pevny disk)? Zle som ho odpojila od PC.

TV ho nevie prijat, restartuje sa. Chcela som ho zmazat cez PC… nejde vymazat… dala som VYJMOUT… je tam zamok. Zariadenie stale pracuje. Neda sa vysunut. Dakujem

odstrabit ´odstranit?

Odpovědi
Dochy

Pust na to Check disk nebo něco podobného. Základní test je součástí Windows (nevím v jaké je aktuálně kvalitě, ale něco by zvládnout mohl)

Cenobita

  1. Zkus spustit: WIN+R, pak spustit: cmd+ENTER a zadat:

chkdsk F: /U
+ENTER

kde místo F zadáš skuteční písmeno jednotky, program projde disk a opraví chyby ve filesystému. Případně ještě restartuj PC.

  1. pokud nejde disk odpojit normálně vytáhni kabel a chvíli počkej, pak disk připoj a udělej vizuální kontrolu, soubor nejspíš zmizí. Jinak postupuj podle bodu a)