TJ

ako na web?

povedzme, že ovládam HTML, CSS, PHP a JavaScript. Ako sa od týchto znalostí dopracujem až k funkčnej webovej stránke? Musím si postaviť server? Ako na to?

Nejlepší odpověď
Orange

No pokud všechno ovládáš, tak bys se na podobné věci velmi pravděpodobně neptal. Nejjednodušší bude, si za pár stovek koupit hosting a doménu a na to web nahrát.

Další odpovědi
Bedy

Není třeba serveru, zkus třeba freehosting pro začátek – za něj se nic neplatí, máš tam většinou minimálně 100MB místa, nevýhodou je jen doména 3.řádu – stranka.neco.sk

Doporučím třeba hosting Endora.cz – nabízejí i slovenské domény, stejně tak jako konkurenční ic.cz, které tímto taky mohu doporučit. Výhodou Ic.cz je to, že nabízí i emailovou schránku o vleikosti 150MB zdarma ke stránkám.

arygnoc

urob si funkčnú stránku doma.

ak je v PHP, potrebuješ si nainštalovať virtuálny server, napr. Apache – je len pre tvoju potrebu nemá to so severom v sieti nič spoločného, PHP je totiž skript, ktorá beží na serveri a hotovú stránku posiela užívateľovi. javascript je skript, ktorý beží u klienta (toho, čo sa na stránky pozerá), teda na jeho počítači (čo je pekné svinstvo).

takže pre začiatok doporučujem surové HTML (aby si pochopil, z čoho sa stránky skladá a ako to urobiť, priebežne do toho zapoj CSS (to už je vyššia dievčia pre vzhľad stránky).

PHP ti umožní skladať stránky, takže nemusíš so každej stránky dávať rôzne menu, hlavičku, pätičku a iné fintičky, ktoré ušporia mnoho času.
Mnoho z toho sa dá i v HTML (iframe, teda rámy), ale túto formu mnoho autorov stránok zatracuje – pre učenie ale odporúčam vyskúšať i túto alternatívu, pomôže pochopiť neskoršie include v PHP.

dobrý web pre začiatočníkov je jakpsatweb.cz, včitane fóra.