Human

Aká je max. nadmorská výška, v ktorej človek dokáže dýchať (prežiť)?

Nejlepší odpověď
www

Tuším, že jsou kmeny, žijící kolem 4,5 km nadmořské výšky.
Přežít (dýchat) se dá ale i výše, záleží ale na spoustě okolností (adaptace, množství č.krvinek ap).

Další odpovědi
cochee

Tak já myslím, že i na tom Mount Everestu, když si sedneš a nebudeš se hýbat, to udýcháš. Že tam nahoru lezou s dýchacími přístroji je něco jiného, podávají totiž špičkový fyzický výkon.
V Andách ve vyšších nadmořských výškách (3000 m a výše) žijí Indiáni, mají pro snadnější dýchání v krvi několikrát vyšší počet červených krvinek než dejme tomu běžný Evropan. Evropanovi se zde bude docela těžce dýchat již při rychlejší chůzi, Indián to v pohodě i uběhá.

marci1

Při normálním dýchání asi 4 000 m n.m.( zde už dochází k hypoxii a poruše funkce mozku ) až 7 000 m n.m.

mosoj

Trvale kolem těch 5000 m. Aklimatizační tábor při výstupu na M.E. je ve výšce 5000 m. Každý pobyt ve větší výšce je časově omezen !!!!