Human

Ak by prezident udelil odsúdenému milosť alebo amnestiu, tak by sa mu vymazal aj register trestov?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. z trestního rejstříku se nikdy nic nemaže, jen nejsou dosavadní tresty (za určitých podmínek) uváděny ve výpise z rejstříku (jsou"zahlazeny")
  2. k zahlazení může dojít
  1. u podmíněných trestů, pokud se odsouzený „osvědčí“ (tedy podmínku neporuší)
  2. u nepodmíněných trestů podle délky trestu
  1. do jednoho roku – po dalších třech letech, v nichž odsouzený vedl „řádný život“
  2. nad jeden rok – po dalších pěti letech
  3. nad pět let – po dalších deseti letech
  4. výjimečný trest – po dalších patnácti letech