Human

Ak by kráľ/kráľovná napr. Spojeného kráľovstva zomrela a nemala by žiadnych potomkov, kto by sa stal jeho/jej nástupcom?

Nejlepší odpověď
fcoop

Zcela jistě je pamatováno i na tuto eventualitu.
Např.
Když v roce 1872 zemřel bez dědice poslední havajský král Kamehameha V. z dynastie Kamehameha a před smrtí neměl následníka ani nástupce neurčil, rozhodovala o budoucím králi vláda podle královské konstituce.

Další odpovědi
Dochy

někde na wiki jsou uvedena pravidla následnictví pro VB i s (nevím jak často) aktualizovaným pořadníkem řádově 100 lidí dlouhým

led

Sú dve možnosti.
1 – V teoretickom prípade, ak by Koruna ostala bez následníka, je možnosť zmeny štátneho zriadenia z Kráľovstva na Republiku – čo v reále aj v súčasnosti je – nie po právnej stránke. Už od čias Cromwela sa kráľ o moc musí deliť s zákonodarným parlamentom a exekutívou – vládou na čele s premiérom.
2 – Po zániku rodovej línie, by nastala voľba nového kráľovského rodu a kráľa najvyšším šlachtickým orgánom – snemovnou lordov.

Nuk nuk

Já myslím, že by Británii musela stihnout nějaká obrovská katastrofa, aby ze tří přímých dědiců nezbyl ani jeden.
Ale pro zajímavost, linie následnictví, zde: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Li­nie_n%C3%A1sled­nictv%C3%AD_brit­sk%C3%A9ho_tr%C5%AF­nu

anonym

Královna měla strýce, který abdikoval a nestal se králem kvůli osobním důvodům, dále měla sestru. Takže nejdřív by se hledali dědicové s nárokem na trůn v těchto větvích rodu Windsorů. Na ostatní možnosti určitě pamatují britské zákony.