Avatar uživatele
Gami.Pet

AJ- jak mám pochopit ty časy ??

Ted berem pred. přítomný čas tolik čásu, stejnak to moc nevyužiju, jak mi AJ poleze lépe do hlavy ? s kámoškou si na fb píšem anglicky, stal se u mě zázrak a to ten že jsem konečně pochopila neurčité členy wow.. Angličtinu budu potřebovat miluju ji.. jenomže ted mě trápí problém když mám před třídou číst vlastní text rozklepe se mi hlas a zrychlí bytí srdce a to se mi stalo když jsem měla číst v AJ článek na známky. Stane se mi to hlavně když mussím mít referát do čj jakože knížku ( vypsat o čem byla).. vždy to vypadá že se rozbrečím začnu pomalejc dýchat ale jak to mít podkontrolou ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4036 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

tak teď nevím, na co se vlastně ptáte. Na časy, nebo na trému?
Angličtina se nedá jinak vstřebat, než že ji budu neustále používat nebo trénovat, a když není kde, tak alespoň doma sama – chce to každý den tomu dát aspoň chvíli.
Předpřítomný čas není nic složitého. Buď začal v minulosti a stále trvá (např. Začal nový věk. > nový věk stále je, tudíž užijeme předpřítomný čas) nebo má následek v přítomnosti (např. Zlomil jsem si ruku > ruku mám tedy v přítomnosti stále zlomenou).
V minulosti nebylo množství slovesných časů jen výsada angličtiny – všechny jazyky jich měly podobné množství, jenže je na rozdíl od angličtiny přestaly používat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
KatkatkaW

S tou trémou to mám úplně stejně. Mám strach z mluvení před lidmi. Proto se vždycky text naučím nazpaměť a pak už to jde líp. Pak když jdu před lidi, pevně se postavím abych si připadala silnější a mluvím silným hlasem, aby se mi netřepal. Dívám se někam do zdi nebo do země a soustředím se jen na to abych odříkala naučený text a působila při tom co nejklidněji, snažím se aby nikdo nepoznal jak moc jsem nervózní. Postupně se té trémy zbavuju.
Hlavu vzhůru, určitě nejsi ve třídě jediná kdo má s tímhle problémy, tak jim dokaž že se s tím umíš vypořádat :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek