Gami.Pet

AJ- jak mám pochopit ty časy ??

Ted berem pred. přítomný čas tolik čásu, stejnak to moc nevyužiju, jak mi AJ poleze lépe do hlavy ? s kámoškou si na fb píšem anglicky, stal se u mě zázrak a to ten že jsem konečně pochopila neurčité členy wow.. Angličtinu budu potřebovat miluju ji.. jenomže ted mě trápí problém když mám před třídou číst vlastní text rozklepe se mi hlas a zrychlí bytí srdce a to se mi stalo když jsem měla číst v AJ článek na známky. Stane se mi to hlavně když mussím mít referát do čj jakože knížku ( vypsat o čem byla).. vždy to vypadá že se rozbrečím začnu pomalejc dýchat ale jak to mít podkontrolou ?

Nejlepší odpověď
quentos

tak teď nevím, na co se vlastně ptáte. Na časy, nebo na trému?
Angličtina se nedá jinak vstřebat, než že ji budu neustále používat nebo trénovat, a když není kde, tak alespoň doma sama – chce to každý den tomu dát aspoň chvíli.
Předpřítomný čas není nic složitého. Buď začal v minulosti a stále trvá (např. Začal nový věk. > nový věk stále je, tudíž užijeme předpřítomný čas) nebo má následek v přítomnosti (např. Zlomil jsem si ruku > ruku mám tedy v přítomnosti stále zlomenou).
V minulosti nebylo množství slovesných časů jen výsada angličtiny – všechny jazyky jich měly podobné množství, jenže je na rozdíl od angličtiny přestaly používat.

Další odpovědi
KatkatkaW

S tou trémou to mám úplně stejně. Mám strach z mluvení před lidmi. Proto se vždycky text naučím nazpaměť a pak už to jde líp. Pak když jdu před lidi, pevně se postavím abych si připadala silnější a mluvím silným hlasem, aby se mi netřepal. Dívám se někam do zdi nebo do země a soustředím se jen na to abych odříkala naučený text a působila při tom co nejklidněji, snažím se aby nikdo nepoznal jak moc jsem nervózní. Postupně se té trémy zbavuju.
Hlavu vzhůru, určitě nejsi ve třídě jediná kdo má s tímhle problémy, tak jim dokaž že se s tím umíš vypořádat :)