ReHu

Ahoj, zkoušeli jste někdo vypěstovat ananas z koupeného a zkonzumovaného ananasu? Povedlo se?

Vím pouze, že se musí odkrojit vršek a pak už netuším. Jednou mi to celé uhnilo, tak nevím, jestli to ukrojit víc nebo nechat zaschnout.
Doplňuji:
Takže – uříznout pouze listy, nechat ve vodě zakořenit a do hlíny. Jo?
Díky.

Nejlepší odpověď
vecernice

Četla jsem,že se ten odkrojený vršek má dávat do písku.To jsem jednou udělala a nechytlo se to.Pak jsem vršek odřízla a dala do vody a normálně to zakořenilo.Dala jsem to do hlíny a asi dva roky se to mělo k světu.Pak mi rostlinku shodil průvan.
Doplňuji:
Nevím jak to popsat,ale vyřízla jsem listy a s kouskem jakoby dužniny.Prostě kousek toho žlutého tam zůstal.Takový výčnělek,jakoby od stopky.Nevím jestli to pomůže.

Další odpovědi
Jahoda

Já to mám doma. V kuchyni. Je to na světle. Odřízla jsem jen ty listy. Plod jsem už nedávala. Mám to zasazené v hlíně přes rok. Pořád to roste a ty listy jsou hodně dlouhé. Avšak žádný plod ☹

elektrikář

Jde to musí se to poprášit dřevěným uhlím nechat zaschnout, a lze použít rostliný stimulátor Je to vlastně množení vrcholovým řízkem. V botanické zahradě jim ve skleníku plodí.

lilibou

ja jsem uřízla vršek i s dužinou cca 2cm..pote se to musi vyválet v popelu (nasaje do sebe vodu a ananas pak neuhnívá)nechat tak jeden den byt a pote normalne zasadit do hlíny s troskou substrátu(ja používám hlínu kterou sem vykopala pod kompostem..)zatim ho mam 1rok a zatim se drzí..

anonym

Moc nechápu,jak se dá z něčeho,co je snědené,něco vypěstovat.Že by.....?

Miroslavst

To budu muset zkusit. Uvidíme. Zatím jsem dal asi před deseti lety do hlíny plechovku ananasu, mezitím zrezivěla a nic nevyrostlo :D

atriplex

Rostlinu pěstuji již několik let, ale zatím žádné plody…

Bunnik

Zasadila jsem ananas teorve nedávno (tak dva měsíce) podle návodu, který jsem našla na internetu. Bohužel zatím nemůžu nic říct, ale bojím se, že to nevyjde. Že listy v prostředku mi schnou :(

http://www.ci­trusy.cz/20060401­01-sazeni-ananasu-i-cast a http://www.ci­trusy.cz/20060401­02-sazeni-ananasu-ii-cast
Doplňuji:
Tak zrovna teď mi psal přítel SMS, že to vypadá, že se ananas rozhodl růst! Sláva :)

mildaso

Z vlastních zkušeností:vyberu v obchodě ananas s pěkným zeleným vrškem a ten pak odkroutím.Otrhám listy od spodku,tak do 1,5 – 2cm a dám do sklínky s vodou a jak se začnou objevovat kořínky,tak šup s ním do substrátu s pískem(1/1).Tak jsem to udělal letos po vánocích a už mám rostlinku asi tak 30cm.Mohu zaslat foto,tak mi napište na: cerny777@seznam.cz