Jana.MalSvo

Ahoj,zatím jsem studentka a chystám se na minimálně 7 měsíců odjet do zahraničí pracovat. Co dělat v meziobdobí?

V meziobdobí myslím – dnes přeruším studium, ale odlétám až k 1.12. Musím mezitím na pracovní úřad? Platím sociální a zdravotní? Nejsem si jistá skoro ničím…

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak za prvý je nutné přerušit studium. Pak se nahlásit na pracák, aby za tebe platili pojištění anebo si ho můžeš platit sama. A těsně před odletem se z pracáku zase odhlásit.
Doplňuji:
Nebo taky můžeš chodit prozatim pořád do školy a přerušit až těsně před odletem.