smoulinkaq

Ahoj z čeho se vyrobi pilnik?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Jenom bych doplnil, že dnes se vyrábějí i skleněné pilníky, tedy ze skla.

Další odpovědi
anonym

Odpovědi jsou už položené, tak jen k turek86: skleněný se třeba používá na nehty!

Drap

Pilník se vyrábí z e železa s vysokým obsahem uhlíku. Dříve se pilníky vyráběly kovářsky, to znamená že do hodně rozehřátého železa kovář ručně vysekával jednotlivé vrypy. Dnes se to dělá na strojích.

zjentek

jakej pilník? Chceš si jeden vyrobit? Na nehty je většinou skleněnej, ale můžeš si ho vyrobit i z jemnýho smirkovýho papíru a dřívka z nanuku ..odkaz nemám, čerpám z hlavy ..musíš si ale napřed trochu osahat ty šmirglpapíry

honza19hk

pilník musí být vždycky tvrdší než materiál na který ho chceme použít, Proto třeba rašple nemusí být z uhlíkem legované oceli.jelikož dřevo je podstatně měkčí.tam stačí kovanej a zakalenej. Nicméně na kovy musí být z uhlíkových ocelí,je sice křehký zato ale velmi tvrdý. Záleží na co ten pilník chceš.

marci1

Pilník se vyrábí z uhlíkové oceli.

turek86

To by mě zajímalo k čemu se používá pilník ze skla?