štegy

Ahoj vsichni, muzu vynechat antibiotika zinnat 250 mg jen jeden vecer a pak to dobrat???

Nejlepší odpověď
marci1

Ne. Ať už vynecháte některou z předepsaných dávek, nebo předčasně přestanete antibiotika brát, dáváte bakteriím šanci, aby se namnožily a vzchopily k novému útoku. Navíc se ovšem může stát, že ty, které jste nechali přežít, budou mít napříště o zbraň víc: získají totiž rezistenci neboli odolnost vůči antibiotiku, jímž jste je dosud nepříliš důsledně trápili.
http://ona.id­nes.cz/antibi­otika-nikdy-na-vlastni-pest-dri-/zdravi.aspx?c=981001_­224936_vikend_rom

Další odpovědi
Sůwa

Rozhodně NE !!!!

www

Samozřejmě můžeš. Ovšem přerušovat jakákoliv antibiotika se z hlediska jejich účinků vůbec nedoporučuje.
Nedělej to proto.
Doplňuji:
Přerušením stanoveného dávkování antibiotik se totiž může výrazně ovlivnit jejich účinnost, v důsledku se pak dávají antibiotika jiná, léčba se zdržuje, může být dokonce neúčinná ap!
Ale je to jen tvoje volba 😉

NikkiHeat

K tomu není žádný rozumný důvod, připadá mi to jako, že sis usmyslel, že vynecháš léky a půjdeš na pivko a pak to dobereš. Nedělej to.

ivzez

Souhlasím se Sůwou:
Žádná antibiotika nikdy nevynechávat!!!
(Už jste slyšel o rezistenci?)

mojitek

antibiotika nevynechavej.Ale pokud je z nejakyho duvodu jeden den nevezmes tak to rozhodne neřeš zvýšením dávky druhy den.Proste si příští den vezmi normalni davku jak máš.Ale jak píšu-lepší je nevynechávat ani jeden den

pusinka50

Mně také připadá, že jsi se rozhodl dnes užívat si alkoholu, takže pozor, alkohol potlačuje účinek antibiotik. Navíc, když je vynecháš, oslabuje nebo přímo přeruší se jejich účinek, takže bych radila počkat do dobrání. Nejsi náhodou nemocný, když bereš antibiotika? Máš ležet a pít hodně čaje a vody a ne alkohol!