smoulinkaq

Ahoj včera mi byla odcitizená taška s nakupem i peněženku,kde sem měla všechný dokumennty i karty,policie na to

nereaguje,nemam nic ani občanku poradte

Nejlepší odpověď
klumprt

Policie nereaguje na fakt, že došlo ke krádeži. Policie reaguje na oznámení o tom, že došlo ke krádeži. Není zřejmé, jak jste policii kontaktovala. Nejlépe to jde tak, že tam zajdete osobně, volání na 158 je vhodné spíše v případech, kdy potřebujete urgentní pomoc nebo víte o horké stopě vedoucí k pachateli. Voláte-li oznámení o krádeži kabelky na 158, může se stát, že vám řeknou, abyste se někam dostavila k sepsání protokolu. Tím se dostává míč na vaši stranu.
Ovšem v závislosti na okolnostech bývá u tohoto typu krádeží často předem zřejmé, že policie nic nezjistí. Nikdo nikoho neviděl, neví se pořádně, kde se to stalo, nejsou svědci, stopy atd. Policie s křišťálovou koulí nepracuje.
Pak ani nebývá důvod, proč si kazit půl dne sepisováním oznámení na policejním oddělení.
Důležité je zablokovat karty a to zejména pokud na nich něco je a úplně nejvíc moc je to naléhavé, pokud máme někde u nich poznačený PIN.
Chybějící občanka se nahlásí na radnici. Další dokumenty u toho, kdo je vydal.

Další odpovědi
ten který je

Nějak nerozumím tomu že policie nereaguje.To Vás vyhodili ze služebny kde jste byla nahlásit odcizení dokladů?Nahlášení odcizení dokladů je důležitá věc která může zamezit jejich zneužití.Předejdete tak velkým nepříjemnostem­.Pokud se s Vámi policajti odmítají bavit,vše nahlašte na 158 kde je hovor nahráván a tam Vám snad pomůžou.

zjentek

občanství bez občanky se špatně prokazuje, proto seš dočasně odcitizená ..musíš to hlásit!

anonym

Znám jednoho,co je bez občanky rok a nijak ho to nevzrušuje(aso­cial).Vše nahlásit,zablokovat (čím dřív tím líp) a vyžádat si náhradní „rychloobčanku“(pro­vizorní na měsíc s fotkou),než ti vystaví novou,vím není to příjemné,taky se mi to stalo už 2×,hnus.
Doplňuji:
Policie to ještě obrátila proti mě a pak mi volali,že to našli,ale už jsem byl zase „na koni“,musíš obejít banky a vše kolem toho.