smoulinkaq

Ahoj sem postižená a mam stanoveneho opatrovnika zemřel mi otec a jedná se o dědické pravo kdo mě ma zastupovat?

muj opatrovnik nemuže to nam řekli

Nejlepší odpověď
marci1

Pravděpodobně v případě Vašeho opatrovníka by se mohlo jednat o střet zájmů, v tom případě se ustanoví „kolizní opatrovník“.
Cituji :
„Opatrovník zastupuje opatrovaného při jednání na úřadech, při soudních jednáních, při dědickém řízení apod. V případech, kdy by hrozil střet zájmů opatrovníka a opatrovance, ustanovuje soud kolizního opatrovníka, který se ujímá opatrovnictví pouze v těchto sporných záležitostech, poté jeho práce končí“.
http://www.umi­rani.cz/opatrov­nictvi-dospelych.html