Illines

Ahoj,prosim o radu,jak zachovat suche rostliny?

Casto se lamou,opadavaji a dostanou az neprirozenou barvu-moc zloutnou.Mate skusennost? A jeste to same u kopru?Dekuji

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je možno si vybrat, tak je řezat nebo trhat ráno, nebo v podvečer. Ne za rosy. Sušit pokud možno bez přímého světla. Na uchování existuje i speciální lak. V nouzi lze použít i lak na vlasy. Kopr by s lakem nešel použít, tak nesušit na přímém slunci. Kopr je lépe uchovávat v mrazáku. Po vyndání je jako čerstvý.
Každá rostlina při sušení částečně svou barvu změní.