Illines

Ahoj,proc se na pracaku a socialce i jinych uradu ci banky,velmi divi?

ze muj synovec nema zadny telefon,PC atd?Zduvodnil to tim,ze kdyz nema praci,nemuze si tyto veci dovolit(financne) a zminene urady to nechteji chapat a divaji se na nej jako na podivina v dnesni dobe.

Nejlepší odpověď
zjentek

divit se a nechtít chápat je taky způsob, jak si zjednodušit své vlastní povinnosti a práci. Proto není dobré těmto lidem říkat „co je vám do toho“, nýbrž „dělejte pouze svou práci“. Pokud profesionální nebudou, stěžujte si ..ale ne sousedce, to je k ničemu ,)

Další odpovědi
redy

Protože mu nevěřej myslej že kecá protože kdyby řek že to má tak ta bába mu řekne že natom není tak špatně at to prodá
jednoho kamaráda se taky ptala von řek že nic nemá ale nějak proflák že má auto no vona na to no vidíte tak prodejte auto a nějakej čas budete mít na jídlo to je fakt nekecám

huxa

Je to prostě nezvyklé no. Něco jako mít to vysoké staré kolo nebo jezdit ještě dneska velorexem, přestože máš určitě dobré důvody, proč to děláš, je to už neobvyklé :)

mosoj

Samozřejmě že to nemohou vyžadovat. Na druhé straně je fakt že bez internetu nedosáhne takového přehledu, třeba o pracovních místech. Pak je třeba navštívit nějakou internetovou kavárnu a občas se na internet juknout.
I očko se toho internetu nezbaví pokud bude podnikat. Od příštího roku jsou povinné elektronické schránky pro všechny podnikající. Dosud to bylo povinné jenom pro právnické osoby.

anonym

Proč je dotaz v právní rubrice, když právo s pojmy, jako „podivení“ apod. nepracuje?
Avšak jedná-li se o věcné hledisko, pak i nezaměstaný potřebuje nějaký kontakt, kam mu lze operativně zaslat aktuální nabídku místa, jež 2. den už může být obsazené. Stačí mít SIM jen na příchozí hovory.
Proto také např. mobil není předmětem exekuce.
Skutečně nemajetný člověk by přece ani nemohl chodit do banky, takže jde jen o takovou protestní pózu (a formu vzpoury) vůči společenským zvyklostem se snahou se vymykat.
Pak se synovec logicky nemůže divit, že se mu na úřadech diví, když k tomu záměrně směřoval.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohou-se-stat-mobilni-telefony-pro-nektere-majitele-prokletim-ci-pozehnanim
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-lidi-lzou-ze-neni-prace

Zdroj: http://social­niporadce.mpsv­.cz/cs/113

anonym

Můj názor je ten, že pokud je synovec dobrovolně částí tohoto systému a chce využívat jeho „vymožeností“ ( pobírání sociálních dávek, pomoc při hledání zaměstnánía jinou podporu úřadů) měl také trochu komunikaci mezi ním a úřady zjednodušit dnes obvyklými způsoby. K tomu aby měl mailovou adresu a tel. číslo (na přijímání SMS) nemusí vlastnit PC ani tel. přístroj. Všechno to, co od něj úřady potřebují si snadno z dávek, které pobírá může dovolit. Vedení účtu
v bance není tak nákladné aby ho to zruinovalo.
Když chce být natolik nezávislý, ať je tedy nezávislý, ale se vším všudy…

ten který je

Úředníci jsou spíše zvyklí,že pro různé sociální dávky si jezdí někteří spoluobčané v pěkných autech se zlatými řetězy na krku a s velkým břichem.:-/

postcd

diví se, protože to je neobvyklé, ale persekuovat za to by ho nějak neměli.

anonym

Ahoj, Il. To je proto, že dnes i bezdomovci mobily mají. Počítače mají důchodci, kteří je nepotřebjí k práci, ale chodí se tam bavit a hrát hry. Ve společnosti vznikla mylná představa, že žít bez těchto závisláckých „pomocníků“ se prostě nedá.
Fandím synovci. Můj sen je jednou nemít internet ani mobil. Jsem moc zvědavá, jestli se toho dočkám a jestli se zbavit téhle techniky dokážu.

marci1

Asi ho podezírají, že věci zatajuje. Možná měl říci, že je k životu nepotřebuje a nechce. Nikdo nemusí mít telefon ani PC. Znám takových lidí několik a žijí si úplně v klidu a pohodě. Stačí, když nahlásí svoji adresu.

huxa

To, co píše ocko mě docela zklamalo, před pár desítky let by lidé dali cokoliv, aby mohli na tenké destičce sledovat reálný film, který si během půlhodinky stáhli z internetu, mohli přitom na mobilu zadarmo přes internet psát s kamarády a dokonce se i vyfotit v úchvatném rozlišení. Dnes to lidé jako ty berou za něco špatného… notebooky a další vymoženosti budou chtít ještě alespoň jednu generaci, aby se normálně začlenili do běžného života tak, jako třeba letadla či auta a nebyli takový extrémisti, jako závisláci či antitechnologis­ti :)

Illines

Bohemico,on ale,neni soucast systemu-vymozenosti,byla to jeho prvni skusennost s uradama po skole.Kdyz zacal tuto masinerii vybehavat,tak se toho potom vzdal.To co ma na zivot po smrti rodicu(autoha­varie)mu zatim jakztak staci.Ale jinak,verim ze casem na to prijde.

anonym

JIstě, každý má svůj příběh! Pokud synovec studoval státní školu a nyní za něj úřady platí soc.a zdrav. pojištění, měl by mít trochu vstřícnosti i on. Já to chápu tak, že synovec nepoužívá ty komunikační a jiné produkty ne z nouze, jak se snaží úřadům namluvit, ale z nějakého jiného důvodu, což bych možná pochopila spíš.
Tak jak byl tvůj dotaz položen, tak jsem podle svého na něj odpověděla.
Tvůj synovec asi nemá snadný a jednoduchý život, ale zdá se, že si to celé ještě víc zbytečně komplikuje. Nemyslím tím, že se musí každý nutně zařadit do stáda a být „ovčanem“, ale zrovna to, co uvádíš nejsou ty nejlepší atributy nezávislosti.

Illines

Dr .Axl-kam jsem to mnela dat jinam?Poradite mi?Hlavni myslenka byli urady a banka se neposuzuje kdo je jak majetny,ale jen treba na zalozeni uctu pro nastup do zamesnani.Nevymyka se,ani nikam zamerne nesmeruje!Proc to hned vidite tak zamerne podle vas!

anonym

To je jednoduché – dotaz není na taxativní povinnosti ze zákona, ale na názorový postoj (podobně, jako třeba vkus apod.).
Nejblíže je tedy Kultura a společnost, ale to už není tak podstatné, já jsem neprezentoval nějaký svůj subjektivní vjem, ale pokusil se vyložit, jak to berou úřady ze své denní praxe – toť vše.
Na založení účtu musí být základní vklad – kdo nic nemá, nemůže nic vložit.
Zaměstnavatel nemá žádné právo nutit k založení účtu, pokud pracovník na tom trvá, je povinnost mu vyplácet mzdu v hotovosti. Stačí si alespoň jedinkrát přečíst Zákoník práce.
Stále se tu opakují naprosto triviální dotazy, z nichž čiší diletance a absence základního právního povědomí.
Jakmile člověk nastoupí poprvé do zaměstnání, měl by znát svá práva, aby vůbec obstál na dnešním náročném trhu práce.
Ti, co svá práva neznají, či si je nedokáží obhájit, končívají jako 1. na ÚP.

Mc Merkurion

řekni zaměstnavateli,že chceš vyplácet mzdu v hotosti a jseš na pracáku jako první,zákonný nárok a poptávka je něco jiného