Clara

Přihlásila jsem se na hodiny zpěvu. Poradíte mně prosím s výběrem nějaké jednoduché písně, nejlépe české?

Ahoj, přihlásila jsem se na hodiny zpěvu a potřebovala bych poradit s výběrem nějaké jednoduché písně, nejlépe české.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak to je síla. Jdeš zpívat, přihlásíš se na hodiny zpěvu a nevíš, co máš zpívat, nevíš, co si vybrat a chceš, aby to vybral někdo za tebe.. Je tolik krásných českých písní – lidových, z filmů, hity a podobně. K té písni bys měla mít nějaký vztah, Vyber si z tohoto – Náchodský zámeček, Ten chlumecký zámek, Na tom pražském mostě, Tráva neroste, Tovačov, Tovačov – třeba veselé pochodové,
nebo ukolébavky, nebo smutné – Každopádně je dobré si vybrat nějakou píseň , kterou dokážeš zazpívat a nemusíš být světová, učitel zpěvu by to měl posoudit.

Další odpovědi
anonym

J. Werich, Nebe na zemi, Ezop a brabenec, Šaty dělaj člověka, David a Goliáš, Babička Mary … to by bylo docela nezvyklé, ale ty texty jsou přeci jen dobré nejen na bezduché zpívání jako většina primitivních lidovek o cestičkách kolem lesíčka ale i k zamyšlení nebo pobavení 🙂

Drap

Zkus pro začátek : Skákal pes, přes oves ........

zjentek

„Nonstop, já chci žít nonstop
a s tím co přijde,
chtěl bych se rvát!“

Anebo:

„Být stále mlád,
zkouším to dál,
bít stále mlád,
vzepřít se jednou provždy kalendáři…“

Hodně jednoduché písně pak má ještě i I. Czáková a P. Kottwald.

Edison

Prší, prší… Pec nám spadla…

paul1

Hezká je také: Ivánku náš, copak děláš?

aliendrone

https://youtu­.be/uvnNXr-gw-c?t=11