Přihlásila jsem se na hodiny zpěvu. Poradíte mně prosím s výběrem nějaké jednoduché písně, nejlépe české?

Ahoj, přihlásila jsem se na hodiny zpěvu a potřebovala bych poradit s výběrem nějaké jednoduché písně, nejlépe české.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Tak to je síla. Jdeš zpívat, přihlásíš se na hodiny zpěvu a nevíš, co máš zpívat, nevíš, co si vybrat a chceš, aby to vybral někdo za tebe.. Je tolik krásných českých písní - lidových, z filmů, hity a podobně. K té písni bys měla mít nějaký vztah, Vyber si z tohoto - Náchodský zámeček, Ten chlumecký zámek, Na tom pražském mostě, Tráva neroste, Tovačov, Tovačov - třeba veselé pochodové,
nebo ukolébavky, nebo smutné - Každopádně je dobré si vybrat nějakou píseň , kterou dokážeš zazpívat a nemusíš být světová, učitel zpěvu by to měl posoudit.

Další odpovědi:

Zlatý

J. Werich, Nebe na zemi, Ezop a brabenec, Šaty dělaj člověka, David a Goliáš, Babička Mary ... to by bylo docela nezvyklé, ale ty texty jsou přeci jen dobré nejen na bezduché zpívání jako většina primitivních lidovek o cestičkách kolem lesíčka ale i k zamyšlení nebo pobavení :-)

Zlatý

Zkus pro začátek : Skákal pes, přes oves ........

Zlatý

"Nonstop, já chci žít nonstop
a s tím co přijde,
chtěl bych se rvát!"

Anebo:

"Být stále mlád,
zkouším to dál,
bít stále mlád,
vzepřít se jednou provždy kalendáři..."

Hodně jednoduché písně pak má ještě i I. Czáková a P. Kottwald.

Stříbrný

Prší, prší... Pec nám spadla...

Pokročilý

Hezká je také: Ivánku náš, copak děláš?

Stříbrný

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 842
Zlatý annas 826
Zlatý briketka10 668
Zlatý marci1 579
Zlatý quentos 556
Zlatý Drap 542
Zlatý led 418
Zlatý bolak 360
Zlatý Kepler 336
Zlatý hanulka11 271

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.