malalili999

ahoj potřebovala bych pomoct s matikou prosím. Jestli by se nenašel někdo kdo tomu rozumí. Předem děkuju za pomoc

Obec A dodala jednoho dne do mlékárny dvakrát více mléka než obec B. Jestliže z obou obcí bylo toho dne dodáno 1020 litrů mléka, kolik litrů dodala obec A a kolik obec B? Řešte a) úsudkem, b)rovnicí, c) soustavou rovnic
Doplňuji:
Divadlo pořádalo pro školu dvě představení: odpolední, na které bylo vstupné 30 Kč, a večerní,

na které bylo vstupné 50 Kč na osobu. Jestliže se obou představení zúčastnilo celkem 800 lidí,

přičemž na vstupném bylo vybráno celkem 34000 Kč, kolik lidí bylo na odpoledním a kolik na

večerním představení?

Odpovědi
anonym

No – máš řešit – tak nějaké (rozumné) řešení napiš, zkontrolujeme je – ale DÚ máš vypracovat, ne opsat…
😉
Mimochodem – řešení tohoto příkladu je velice snadné…

talka

Úsudkem: 2×+x=1020

Doplňuji:
Překlep/překlik
3×=1020
x= 340 (z jedné mlékárny)
2×= 680 (z druhé mlékárny)

Pepa25

Takové jednoduché rovnice patří do kategorie střední školy?