Avatar uživatele
klera

ahoj poraďte mi prosím- když je v zadání „s přesností na celé metry“ a vyjde 164,99, tak je výsledek 165 nebo 164? díky

matematika- příklad
Doplňuji:
já vim, že se zaokrouhluje nahoru, ale nebyla jsem si jistá, jestli s přesností= zaokrouhli

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: klera

Zajímavá 0 před 4347 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

165

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Jsou různé druhy zaokrouhlování, ale tady jsme v matematice a tam jsou pravidla snad jasné. Pod pět dolu nad pět nahoru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Ona to není zas tak hloupá otázka, všechno záleží na tom jak znělo zadání.
Dokážu ti sestrojit slovní úlohu, kde ti vyjde 164,99 a s přesností na celé metry to bude 164.

Ale myslím že po tom doplnění otázky ti bude stačit těch „165“. :)
Doplňuji:
Hoď sem celý zadání slovní úlohy! Tohle je matematika, nemůžeš vytrhávat věty z kontextu :), to je jako kdyby ses zeptala kolik to vyjde, když v zadání bylo „pět plus nějaký jiný číslo, to už si ale nepomatuješ, nicméně to celý je umocněný na druhou“.

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

do které chodíš třídy ????? vždy se zaokrouhlovalo od jakého čísla nahoru ????? docela jsi mne tedy překvapila

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Skeptik

Zaokrouhlit máš na tři platné číslice, takže výsledek je 165 s určitou nepřesností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

164
99 cm není celý metr, i kdyby si to všichni odhlasovali. Kdyby v zadání bylo „zaokrouhleno na metry“, potom by to bylo 165.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

záleží na úhlu pohledu. Kdysi matikářka nám zadala úlohu – Kolik nákl. aut je třeba k odvozu kupy hlíny o nějakém objemu. Vyšlo mi 4,6 auta. Napsal jsem 4 náklaďáky a 1 multikára. Chtěla 5 aut, ale nakonec to vzala

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek