klera

ahoj poraďte mi prosím- když je v zadání „s přesností na celé metry“ a vyjde 164,99, tak je výsledek 165 nebo 164? díky

matematika- příklad
Doplňuji:
já vim, že se zaokrouhluje nahoru, ale nebyla jsem si jistá, jestli s přesností= zaokrouhli

Nejlepší odpověď
Drap

Další odpovědi
Mapel

Jsou různé druhy zaokrouhlování, ale tady jsme v matematice a tam jsou pravidla snad jasné. Pod pět dolu nad pět nahoru.

bolak

Ona to není zas tak hloupá otázka, všechno záleží na tom jak znělo zadání.
Dokážu ti sestrojit slovní úlohu, kde ti vyjde 164,99 a s přesností na celé metry to bude 164.

Ale myslím že po tom doplnění otázky ti bude stačit těch „165“. :)
Doplňuji:
Hoď sem celý zadání slovní úlohy! Tohle je matematika, nemůžeš vytrhávat věty z kontextu :), to je jako kdyby ses zeptala kolik to vyjde, když v zadání bylo „pět plus nějaký jiný číslo, to už si ale nepomatuješ, nicméně to celý je umocněný na druhou“.

hanulka11

do které chodíš třídy ????? vždy se zaokrouhlovalo od jakého čísla nahoru ????? docela jsi mne tedy překvapila

Skeptik

Zaokrouhlit máš na tři platné číslice, takže výsledek je 165 s určitou nepřesností.

anonym

99 cm není celý metr, i kdyby si to všichni odhlasovali. Kdyby v zadání bylo „zaokrouhleno na metry“, potom by to bylo 165.

anonym

záleží na úhlu pohledu. Kdysi matikářka nám zadala úlohu – Kolik nákl. aut je třeba k odvozu kupy hlíny o nějakém objemu. Vyšlo mi 4,6 auta. Napsal jsem 4 náklaďáky a 1 multikára. Chtěla 5 aut, ale nakonec to vzala