Illines

Ahoj,poradte mi jak rozpustit zasly vodni kamen na kohoutkach?Dik

Nasla jsem pekne delane stare kohoutky k umyvadlu,asi uz dost stare,ale zasle vodnim kamenem.Da se to ocistit?Dekuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli obsahují mosazné součástky, tak rozebrat a vyvařit v koncentrované kyselině citronové. Citronová na rozdíl od octa vyčistí mosaz do červena, nikoli do černa. Větší nános je možné rozpustit potíráním kyselinou solnou.

Další odpovědi
bolak

Vodšroubovat a namočit do octový vody. Vodní kámen, to je prevít…

hanulka11

do nádoby/ nějakého lavoru/ s přípravkem na odstranění vodního kamene bych je ponořila a nechala přes noc působit – popřípadě opakovala – jistě se kámen uvolní

Damiana

Taky jsem to dělala octem, ten to fakt rozpustí. Zkus se ještě mrknout na tuhle diskuzi, tam je to ale hemží jedama ostošest…:-)

http://www.emi­mino.cz/disku­se/jak-vycistit-sprchovy-kout-vodni-kamen-53129/

marijakes

Mám dobré zkušenosti s výrobkem „cif“ http://www.cif.cz/

bolak

ocet stojí litr osum korun, proto je můj favorit na tuhle misi :)

s cifem jak píše marijakes zkušenosti nemám a miminem bych kohoutek taky nečistil..