Kyta

Od kolika peněz čistého příjmu měsíčně je osamělý člověk ohrožen chudobou?

Nejlepší odpověď
da ny

„ranice chudoby se používá pro měření tzv. míry ohrožení příjmovou chudobou. Nejčastěji se používá 60 % mediánu ekvivalizovaného disponibilního příjmu – první hranice chudoby, která v roce 2014 činila 9 901 Kč měsíčně. V případě, že ukazatel počítáme jako 70 % mediánového ekvivalizovaného disponibilního příjmu, budeme v tomto článku hovořit o druhé hranici chudoby. Ta předloni dosáhla výše 11 552 Kč.“
http://www.sta­tistikaamy.cz/2016/03/­hranicni-meze-chudoby/

ak se počítá hranice chudoby?
http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/455208-jak-vysoka-je-hranice-chudoby-v-eu/
Roční příjem jednotlivce: Česko 4 616 €

Další odpovědi
Alesh

Tak to se nedá jasně říct, jsou lidi co nevyžijou z 20 tis., ale jsou i lidi, co bez větších problémů vyžijou s 8 tis. Velmi podstatnou věcí je, zda bydlí ve svém. Jinak samozřejmě, pokud někdo lavíruje s příjmy na hranici minimální mzdy, pak to riziko je samozřejmě větší.

anonym

v ČR je ohrožen, co ohrožen, dokonce i postižen chudobou i ten, kdo není, jelikož má každý málo. však je to slyšet ze všech stran, jak nikdo na nic nemá.

Hlada

Záleží na způsobu bydlení. Za ohrožení chudobou považuju stav bez úspor.
Ve vlastním domku s jedním autem by mělo stačit 8–10tis., v bytě SVJ bez auta 5–6 tis.

Tw!st

Od toho, kdy má vyšší hladinu výdajů než než přijmů. Tudíž nejde jen o příjmu, je nutné zohlednit i výdaje. Dále se musí ohlížet na to kolik má člověk v zásobě pro případ krize, každý člověk by měl mít nějaké peníze takhle v zásobě.