Luni

Ahoj, myslíte že bych zvládnul obor strojírenství když…

Ahoj, bojím se jit na obor strojírenství. Napišu vám moje klady a zápory týkající se studia a uplatnění v oboru

+
Jde mi matika a fyzika
Chtěl bych pracovat s technikou
Celkem se orientují v tech. výkresech

-
Nejsem příliš vzručný (praxe 1. rok)

Neumím moc kreslit (nevím jestli se to toho oboru týká , ale maluje se tam v CAD , nevím jestli je na to potřeba nějaké umělecké nadání..)

To je asi vše , ještě kreativita , ale s tou nevím jak sem , nápady mám to jo …)
Myslíte , že bych to zvládl a pak se zvládl uplatnin jako konstruktér nebo technolog atd.. ?

Nejlepší odpověď
anonym

Matematika a fyzika jsou stěžejní, pak – abys byl úspěšný, potřebuješ technickou představivost.
Čtení výkresů je ´rutina´, je dobré pokud ji zvládáš, je ale ´snadno´ naučitelná.
Zato „umělecké nadání“ (nechceš-li se věnovat třeba designu) potřeba není – technické kreslení je po někud jiná ´disciplína´, než umělecké. A případné náčrty snad zvládneš. CAD je ´jen nástroj´, k jeho zvládnutí také umění nepotřebuješ.
___
Pokud by tě ta práce bavila – proč ne?
Ale nikdo z náš tě nezná, spíše si ´pokecej´ s někým ze svého okolí…
😉