Ahoj měla bych dotaz na kolik peněz vyjde tak měsíčně jeden kůň..?…:) Díky moc za odpovědi..:)

Nejlepší odpověď
rtepp

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-financne-narocny-chov-kone

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-ma-kone-na-kolik-penez-vam-kun-vyjde-je-to-moc-drahe-myslim-tim-jen-ustajeni-zradlo-atd-dekuji

Další odpovědi
kamila44444

je to drahé..taky jsem o něm přemýšlela ale když se to tak řekne..tak drahé! měsíčně tak 6 000 kč. a pozděj by tě to mohlo i přestat bavit.lepší bude když budeš někam na koně chodit/jezdit a tam pár růku být. a pak bys i poznala jaká je to práce

rolla

Z vlastní zkušenosti mohu napsat : měla jsem koně ve vlastní stáji doma.Měsíčně jeden sežral 2 balíky sena a pokud dělal,tak pytel ovsa nebo směsi s melasou.1 balík sena vyjde cca na 500 kč.pytel ovsa mne vyšel na 250 kč a melasa na 600 kč.´=2100+po 6 týdnech kovář tak 500kč,vitamíny,slá­ma,granule,mrkev,2kr­át v roce odčervení,vete­rinář+nečekané výdaje,péče o výstroj....­.lékárnička pro koně, je toho hodně…se vším všudy mne to vyšlo tak na 50tis-60 tis ročně.A to nepočítám práci okolo a odříkání-žádné svátky,i o vánocích se hrabeš v hnoji.Žádná dovolená.Pokud ho máš ustájeného v nájemní stáji,musíš počítat s min 6000kč za ustájko+veteri­nář+kovář+neče­kané výdaje(opět veterinář,péče o výstroj,někde v ceně není zahrnuté jádro.Tak dokupovat.Případně granule,repelenty, čištění.....