Gami.Pet

Ahoj, mám takový problém ohledně tisku a tiskárny Canon Pixma MP210.

Asi před měsícem a půl jsem si koupila barvu, která jakoby rozmazávala a dělala čmouhy na papíře. Myslela jsem si, že to je typem barvy, protože se jednalo poměrně o levnější variantu. Dneska jsem si koupila originál Canon, dala ji do tiskárny a zjistila jsem, že barvou to není. Nevíte někdo, kde by mohla být chyba? Myslím, že je v tiskárně umístěna správně, jinak by to nejspíš vůbec nevytisklo.

Děkuji předem za jakoukoliv radu. :)
Doplňuji:
Dochy: Jo napadlo mě, že třeba ze začátku nemusí být tisk ostrý. Ale tu barvu, kterou jsem dnes vyměňovala, jsem používala přes měsíc a dělalo to pořád. Jak jsem řekla, myslela jsem si, že je to typem barvy a dnes jsem koupila novou.

Nejlepší odpověď
Dochy

Počítáš s tím, že část barvy zůstala v hlavě a chvíli bude trvat, než se od staré barvi hlava očistí?

Další odpovědi
mosoj

Předpokládám že jsi koupila černou PG ......

  1. Podívej se do ovladače jaký typ papíru tam máš nastavený ( doufám že to nastavuješ)
  2. Vyndej celou hlavu a trysky na spodní straně otři nějakým hadrem , který nepouští chlupy.
  3. Pokud ani to nepomůže spusť hloubkové čištění
  4. Pokud je tiskárna již hodně stará je možné že je nasátá houbička inkoustem a nedostatečně utírá hlavu. Většinou to ale tiskárna hlásí jako plné zásobníky.

V tomto případě musí tiskárna do servisu k výměně té houbičky.
Na té houbičce spočívá zaparkovaná tisková hlava pokud se netiskne !

Tisková hlava je něco jiného než kazeta barvy, Ty kazety jsou v té tiskové hlavě nacvaknuté. Tisková hlava jde vyndat celá i s kazetami po odklopení páčky po straně hlavy.
Doplňuji:
To očištění hlavy je důležité. Může tam být zaschlá barva, nebo vlákno z papíru a vzhledem k mikroskopické vůli mezi papírem a hlavou se barva při tisku rozmazává.

anonym

Jednou za čas je třeba tiskárnu vyčistit. Obávám se, že tento okamžik pro tebe nastal.