Avatar uživatele
Gami.Pet

Ahoj, mám takový problém ohledně tisku a tiskárny Canon Pixma MP210.

Asi před měsícem a půl jsem si koupila barvu, která jakoby rozmazávala a dělala čmouhy na papíře. Myslela jsem si, že to je typem barvy, protože se jednalo poměrně o levnější variantu. Dneska jsem si koupila originál Canon, dala ji do tiskárny a zjistila jsem, že barvou to není. Nevíte někdo, kde by mohla být chyba? Myslím, že je v tiskárně umístěna správně, jinak by to nejspíš vůbec nevytisklo.

Děkuji předem za jakoukoliv radu. :)
Doplňuji:
Dochy: Jo napadlo mě, že třeba ze začátku nemusí být tisk ostrý. Ale tu barvu, kterou jsem dnes vyměňovala, jsem používala přes měsíc a dělalo to pořád. Jak jsem řekla, myslela jsem si, že je to typem barvy a dnes jsem koupila novou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3730 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Počítáš s tím, že část barvy zůstala v hlavě a chvíli bude trvat, než se od staré barvi hlava očistí?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Předpokládám že jsi koupila černou PG ......

  1. Podívej se do ovladače jaký typ papíru tam máš nastavený ( doufám že to nastavuješ)
  2. Vyndej celou hlavu a trysky na spodní straně otři nějakým hadrem , který nepouští chlupy.
  3. Pokud ani to nepomůže spusť hloubkové čištění
  4. Pokud je tiskárna již hodně stará je možné že je nasátá houbička inkoustem a nedostatečně utírá hlavu. Většinou to ale tiskárna hlásí jako plné zásobníky.

V tomto případě musí tiskárna do servisu k výměně té houbičky.
Na té houbičce spočívá zaparkovaná tisková hlava pokud se netiskne !

Tisková hlava je něco jiného než kazeta barvy, Ty kazety jsou v té tiskové hlavě nacvaknuté. Tisková hlava jde vyndat celá i s kazetami po odklopení páčky po straně hlavy.
Doplňuji:
To očištění hlavy je důležité. Může tam být zaschlá barva, nebo vlákno z papíru a vzhledem k mikroskopické vůli mezi papírem a hlavou se barva při tisku rozmazává.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jednou za čas je třeba tiskárnu vyčistit. Obávám se, že tento okamžik pro tebe nastal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek