sejkon

Ahoj, mám otázku ohledně řidičáku na A1. Jsem epileptik a záchvat nemám více jak dva roky, stačí mi posouzení od dětské

Děkuji všem

Nejlepší odpověď
Filip84

Pokud Ti ho vydá, pak ano.

Pokud nežádáš o řidičské oprávnění skupiny C1, C, D1 či D, psychologické vyšetření a testy nejsou kogentní ex lege, to však neznamená, že jejich absolvování, případně i vyšetření klinickým psychiatrem etc., nemůže lékař, který způsobilost k řízení motorových vozidel posuzuje, vyžadovat.

Je to na jeho diskreční úvaze.

V zásadě ale, jestliže nemáš rok záchvat, dodržuješ léčebný régime, tak by problém být neměl. Ale to může rozhodnout pouze ten konkrétní lékař, na Tobě jsou pak opravné prostředky.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/ridici-s-epilepsii-mohou-usednout-za-volant-staci-kdyz-nemaji-rok-zachvat-205852