Zdenekkk

Je mozne se nechat zplnoletnit? Chtel bych nastoupit na armadni vycvik ci k policii.

Predem dekuji za odpoved

Původní neotázka
Ahoj mam otazku jestli je mozne se nechat splnoletnit protoze bych chtel nastoupit na armadni vycvyk ci k policiipolicii

Nejlepší odpověď
Psychotic

Obávám se, že v podmínkách ke vstupu do armády i k policii je minimální věk 18 let, nikoli způsobilost k právním úkonům. Tudíž i kdyby ses nechal nakrásně soudně zplnoletnit, stejně bys nesplňoval podmínku minimálního věku.

Kromě toho mám silné pochybnosti, že bys ve svém věku (a vzhledem k úrovni tvého psaní) prošel psychotesty.

Další odpovědi
Drap

V tomto případě tě zřejmě nikdo nezplnoletní a armáda ani policie tě na výcvik nepřijme. Zvol vojenskou školu. Tam tě přijmou i bez zplnoletnění

ivzez

„Zplnoletnění“ je nesmysl, nikoho nelze zplnoletnit.
Plnoletosti se nabývá dovršením 18 let.

Něco jiného je přiznání svéprávnosti,
jež ale pro uvedený účel nepřichází v úvahu.

Pro zajímavost:
Osoba, jíž soud přizná svéprávnost před dovršením
18 let, může např. uzavřít sňatek nebo podnikat, ale
na vše, co se váže k plnoletosti, si osoba musí počkat
až do plnoletosti (např. řidičák, alkohol a další).

Hans51

To Psychotic: Jen malá poznámka, od 1.1.2014 se nepoužívá pojem způsobilost k právním úkonům, ale svéprávnost. Není to můj výmysl, je to spojeno s „novým“ občanským zákoníkem 🙂