Avatar uživatele
Illines

Ahoj,mam dotaz ohledne mereni tlaku?

Lekarka mne leci na vysoky tlak.Abych se mohla obcas doma zkontrolovat,kou­pila jsem si meric tlaku.Je mi zahadou ze:muj meric mi ukazuje spise mnizsi tlak nez mam u lekarky.Nedalo mi to a nechala jsem si meric overit zda je v poradku,lekar­nikem i lekarkou.Lekarka i lekarnik mne premeli mym mericem kde jsem byla v normalu a i jejich mericem,kde uz nastali rozdily.Presto,od­poved znela ,ano tento pristroj je v poradku.Ale,kdyz jdu na kotrolu k lekarce,muj meric mi sdeli ze jsem v normalu a to podotykam ze se normalne zmerim v cekarne u lekarky,ale kdyz si usednu na zidli a lekarka me meri,mam tlak vysoky a nedavno mi zesilila tablety.Tablety uzivam i kdyz po poziti jsem malatna.Jak se mam dopidit ,jak na tom vlastne jsem?Nahodne se nechavam merit i v lekarne ,kde je vetsinou tlak stridavy nebo v mezich.Uvazuji zda jsou merice tlaku opravdu bez chybny,nebo je jeste jiny zdravotni problem-ktery to muze ovlivnovat.Psychiku mam v norme.Dekuji
Doplňuji:
sotek-nizsi a premerili

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, marci1 před 3904 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

V případě, že provádíš měření správně, bude problém skutečně v psychice.
Vůbec nenám strach z lékařů, ale kdysi mně moje sestřička musela měřit tlak několikrát během našeho pavídání, než uviděla očekávanou hodnotu. Je to zcela běžné a zkušené sestřičky to znají.
Dnes mně měří tlak opakovaně jen ve výjimečných situacích – opět moje psychika ))
Doplňuji:
Oprava: ..povídání..
Pod pojmem psychika není potřeba si představovat psychickou poruchu – stačí mít mozek intenzivně zaneprázdněn „běžnými“ starostmi..

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Naprosto normální úkaz. U lékaře budeš mít vždy vyšší tlak. Je to psychikou ( i když si myslíš že jsi v klidu) a každý normální lékař to již dnes ví a uznává.
To samé je i s hladinou cukru. Samozřejmě nesmí jít o nějaké abnormálně vysoké rozdíly.

Kdysi mně lékař chtěl nasadit také léky na vysoký TK. Bránil jsem se že se doma měřím kvalitním tonometrem (OMRON) a že to co mně měří on, není můj typický tlak. Lékař mně nasadil 24 hodinový monitoring ( Holtera na TK) a po vyhodnocení druhý den konstatoval " měl jste pravdu".
Dnes již prášky ale beru a stejně mně u lékaře měří tak o 10 –15 mm Hg víc.
Doplňuji:
Tak jak píše Beeer.
Opakované měření v těsném sledu za sebou , vůbec nemá cenu dělat. Budou to naprosto nesmyslné hodnoty.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Jedná se o tzv. „syndrom bílého pláště“. U lékaře má skoro vždy pacient vyšší hodnoty krevního tlaku, než když si ho měří doma. Lékař by se Vás měl zeptat na to, jaké hodnoty tlaku si naměříte doma. K lékaři je lépe jít s nějakým doprovodem, který Vás uklidní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek