Illines

Ahoj,mam dotaz ohledne mereni tlaku?

Lekarka mne leci na vysoky tlak.Abych se mohla obcas doma zkontrolovat,kou­pila jsem si meric tlaku.Je mi zahadou ze:muj meric mi ukazuje spise mnizsi tlak nez mam u lekarky.Nedalo mi to a nechala jsem si meric overit zda je v poradku,lekar­nikem i lekarkou.Lekarka i lekarnik mne premeli mym mericem kde jsem byla v normalu a i jejich mericem,kde uz nastali rozdily.Presto,od­poved znela ,ano tento pristroj je v poradku.Ale,kdyz jdu na kotrolu k lekarce,muj meric mi sdeli ze jsem v normalu a to podotykam ze se normalne zmerim v cekarne u lekarky,ale kdyz si usednu na zidli a lekarka me meri,mam tlak vysoky a nedavno mi zesilila tablety.Tablety uzivam i kdyz po poziti jsem malatna.Jak se mam dopidit ,jak na tom vlastne jsem?Nahodne se nechavam merit i v lekarne ,kde je vetsinou tlak stridavy nebo v mezich.Uvazuji zda jsou merice tlaku opravdu bez chybny,nebo je jeste jiny zdravotni problem-ktery to muze ovlivnovat.Psychiku mam v norme.Dekuji
Doplňuji:
sotek-nizsi a premerili

Nejlepší odpověď
beer

V případě, že provádíš měření správně, bude problém skutečně v psychice.
Vůbec nenám strach z lékařů, ale kdysi mně moje sestřička musela měřit tlak několikrát během našeho pavídání, než uviděla očekávanou hodnotu. Je to zcela běžné a zkušené sestřičky to znají.
Dnes mně měří tlak opakovaně jen ve výjimečných situacích – opět moje psychika ))
Doplňuji:
Oprava: ..povídání..
Pod pojmem psychika není potřeba si představovat psychickou poruchu – stačí mít mozek intenzivně zaneprázdněn „běžnými“ starostmi..

Další odpovědi
mosoj

Naprosto normální úkaz. U lékaře budeš mít vždy vyšší tlak. Je to psychikou ( i když si myslíš že jsi v klidu) a každý normální lékař to již dnes ví a uznává.
To samé je i s hladinou cukru. Samozřejmě nesmí jít o nějaké abnormálně vysoké rozdíly.

Kdysi mně lékař chtěl nasadit také léky na vysoký TK. Bránil jsem se že se doma měřím kvalitním tonometrem (OMRON) a že to co mně měří on, není můj typický tlak. Lékař mně nasadil 24 hodinový monitoring ( Holtera na TK) a po vyhodnocení druhý den konstatoval " měl jste pravdu".
Dnes již prášky ale beru a stejně mně u lékaře měří tak o 10 –15 mm Hg víc.
Doplňuji:
Tak jak píše Beeer.
Opakované měření v těsném sledu za sebou , vůbec nemá cenu dělat. Budou to naprosto nesmyslné hodnoty.

marci1

Jedná se o tzv. „syndrom bílého pláště“. U lékaře má skoro vždy pacient vyšší hodnoty krevního tlaku, než když si ho měří doma. Lékař by se Vás měl zeptat na to, jaké hodnoty tlaku si naměříte doma. K lékaři je lépe jít s nějakým doprovodem, který Vás uklidní.