savannah97

Ahoj lidičky, mám prosbu: MANŽELÉ 7.pád, číslo množné – jaké je I/Y podle vzoru…?

Nejlepší odpověď
quentos

no jo briketko, ale podle vzoru pán by v 7. pádě mn. č. mělo být teda na konci tvrdé ;{)>
(v odkaze se uvádí, že obě možnosti jsou správně)

Další odpovědi
briketka10

na konci měkké i vzor pán
http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/man%C5%BEel
Doplňuji:
instrumentál manželem manželi / manžely

no vždyť tady je to napsaný, že se mohou použít obě variantny :))

annas

Ad quentos . Odkaz briketky je v pořádku, jenže svou první větu trochu nešťastně formulovala. Měla třeba napsat: na konci měkké i, ale i vzor pán.
Nebo: i vzor muž, rovněž y vzor pán.

V doplnění vysvětlila.