Illines

Ahoj,komu neni tenhle svet lhostejny a co pro to delate?

Doplňuji:
Huxo-zachvat smichu-diky.

Nejlepší odpověď
Pájo

Se světem toho moc neudělám, ale vlastní život a okolí mi lhostejné není.
Co pro to dělám?
Vše.. a nejlépe, jak umín.
(Ano, na takhle obecnou otázku, takhle obecná odpověď).

Další odpovědi
Alesh

tvl huxo, teď jsi mě fakt rozesmál! 🙂

Ale abych i odpověděl… myslím, že každý by měl nejdřív „vyřešit“ sám sebe, tj. postarat se o to, aby se mohl sám na sebe každé ráno podívat do zrcadla bez jakýchkoli negací. Pokud toho člověk dokáže dosáhnout alespoň z větší části, pak může vyvíjet aktivity, aby pomohl i ostatním v jejich úsilí. Tato pomoc ale musí být smysluplná, uvážená, tak aby se nestala „medvědí službou“.

anonym

Mám na to takovou vlastní formulku: Žij tak aby ses nemusela stydět, když o tobě někdo bude říkat pravdu.

Damiana

Snažím se pomoci lidem v tom, aby měli sílu na to něco pro sebe (svět) dělat, ne rezignovat a založit své přežívání třeba na tebou zmiňované lhostejnosti.

huxa

právě jsem kvůli tomu shlédl 1,5 hodinu politických žvástů…

Matthew

Snažím se dát do kupy hlavně ten svět kolem mě. :) Nechci znít sobecky, mám namysli hlavně moji rodinu, příbuzné a přítelkyni. Bohužel ty ostatní věci, za které nerozhodujeme my obyčejní lidi, mi dost kazí ten pohled na můj optimistický výhled do budoucna. Řešení ? Nejspíš půjdu dělat do ciziny a nejspíš se tam i přestěhuji. Už se mi to jednou vyplatilo, podruhé to snad může být ještě lepší :)

Kohut57

Mám panický strach z buranství a primitivismu. Bohužel kapitalismus u nás je na tom postaven. Dost neznadějná situace pro příjemné žití. Něco se musí stát, aby se svět změnil. Zatím je snad lepší se izolovat od zhoubných vlivů naší společnosti.