Avatar uživatele
Illines

Ahoj,komu neni tenhle svet lhostejny a co pro to delate?

Doplňuji:
Huxo-zachvat smichu-diky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Alesh, anonym před 4119 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Se světem toho moc neudělám, ale vlastní život a okolí mi lhostejné není.
Co pro to dělám?
Vše.. a nejlépe, jak umín.
(Ano, na takhle obecnou otázku, takhle obecná odpověď).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

tvl huxo, teď jsi mě fakt rozesmál! 🙂

Ale abych i odpověděl… myslím, že každý by měl nejdřív „vyřešit“ sám sebe, tj. postarat se o to, aby se mohl sám na sebe každé ráno podívat do zrcadla bez jakýchkoli negací. Pokud toho člověk dokáže dosáhnout alespoň z větší části, pak může vyvíjet aktivity, aby pomohl i ostatním v jejich úsilí. Tato pomoc ale musí být smysluplná, uvážená, tak aby se nestala „medvědí službou“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mám na to takovou vlastní formulku: Žij tak aby ses nemusela stydět, když o tobě někdo bude říkat pravdu.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, anonym Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Snažím se pomoci lidem v tom, aby měli sílu na to něco pro sebe (svět) dělat, ne rezignovat a založit své přežívání třeba na tebou zmiňované lhostejnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

právě jsem kvůli tomu shlédl 1,5 hodinu politických žvástů…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Matthew

Snažím se dát do kupy hlavně ten svět kolem mě. :) Nechci znít sobecky, mám namysli hlavně moji rodinu, příbuzné a přítelkyni. Bohužel ty ostatní věci, za které nerozhodujeme my obyčejní lidi, mi dost kazí ten pohled na můj optimistický výhled do budoucna. Řešení ? Nejspíš půjdu dělat do ciziny a nejspíš se tam i přestěhuji. Už se mi to jednou vyplatilo, podruhé to snad může být ještě lepší :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Mám panický strach z buranství a primitivismu. Bohužel kapitalismus u nás je na tom postaven. Dost neznadějná situace pro příjemné žití. Něco se musí stát, aby se svět změnil. Zatím je snad lepší se izolovat od zhoubných vlivů naší společnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek