Ahoj,kolik let se dožívá kůň?

Chtěla bych si koupit 19ti leteho valacha ČT. MAJITELKA Tvrdi že je ve skvělém zdrav. stavu, a když jsem koukala na fotky tak jsem si říkala: Tomuhle nemuze byt 19-vypada jak nakej 6–7 letej koník. Tak tedy nevím jestli to má cenu.. Díky

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď od chovatelky koní najdete v odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-let-se-v-prumeru-doziva-kun

Další odpovědi
beer

Něco důležitého před koupí staršího koníka a doplnění odkazu Annas
Co vše starší kůň vyžaduje, jaká strava, péče.. :
„Obecně lze říci, že u koní začínají projevy stáří už od desátého roku jejich života. I když většina lidí bude dvacetiletého koně považovat za starého, někteří koně žijí v dobrých podmínkách třicet let a někteří jedinci se dožívají i čtyřiceti let.“ :
http://www.fit­min.cz/index.php?a=Con­sultDetail&id=857

www

Po prostudování odkazu v doplňující odpovědi bych koupi takového koníka zvažoval velmi pečlivě. Zejména s ohledem na to, k čemu a proč vlastně zvíře chci.

kamila44444

Koně se max. dožili 40 let ale dožívají se ta kolem těch 28. Ale od 20 let by se na koníkovi už nemělo jezdit- potřebuje klid na klouby atd. Radši si kup nějakého mladšího. Ale jestli chceš koníka jen pro radost, tak si jej kup, aby koník nelitoval toho, že ho nikdo nechce.

natys

hele já mam koně podle toho coje to za plemeno já mám českýho teplokrevníka její 20 vypadá jak 10 letá dožívá 40 let víc ti říct nemůžu