England1522

ahoj, kdo mi zjistí význam a nebo původ příjmení (příjmení moje je — Trapl. na internetu ho nemůžu najít. dík

Odpovědi
Zibner

význam přijmení je zajímavé se dozvědět. Na internetu je spousta stránek, kde to najít. Zkus
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ces­k%C3%A1_p%C5%99%C3%AD­jmen%C3%AD
Všechna přijmení jsou odvozena od nějaké činnosti, příd. jména atd. Tipuji, že Trapl bude od slova past (trap), možná. Nejlepší je zeptat se kronikářů či matrikářů v rodném městě. Já to takhle udělal a došel jsem až k prvnímu členovi z našeho rodu. Obešel jsem asi 5 matrikářů postupně, ale stojí to za to.