fialka26

Ahoj jsem ve 20 týdnu těhotenství a je to první

Ahoj jsem ve 20 týdnu těhotenství a mají podezření že miminko bude mít rozštěp páteře.U doktora mě poslali jen na ultrazvuk a řekli že tam nic není.Dá se to podle ultrazvuku na 100 procent poznat.

Nejlepší odpověď
Michal

Nic není na sto procent.Pravdě­podobně toto vyšetření ve Vašem případě stačilo.Navíc radiace u tohoto vyšetření minimálně může poškodit plod nebo Vás.

Další odpovědi
panenka

NA ULTRAZVUKU SE TO POZNAT DÁ POKUD VÁM ZDĚLILY ŽE JE VŠE V NAPROSTÉM POŘÁDKU TAK SE PAK NEMÁTE ČEHO OBÁVAT

Nuk nuk

Tato vada by měla být v tomto stádiu – ba dokonce i dříve – na Ultrazvuku velice dobře vidět.
Jestliže vám na screeningu (triple testu) vyšel nějaký poměr, který vykazoval možnost rozštěpu páteře, neděste se. Screening není moc přesný. Ultrazvuk by to odhalil naprosto bezpečně.

bond73

Ano ,na ultrazvuku se to da poznat,ale pokud vam delali utrazvuk 3D ,kde se zobrazuji obrazy, v tomto formatu a pokud ,jste byla na tomto ultrazvuku,tak je vse v poradku,pokud jste byla pouze na beznem ultrazvuku,po­zadejte sveho gynekologa,aby vas na takovyto ultrazvuk objednal,ale ,pokud je mi znamo,tak tento ultrazvuk 3D ,se provadi automaticky vsem teh.zenam ,v tomto stadiu tehotenstvi, tedy od 20 .tydnu.Domnivam se vzak,ze pokud by, lekari meli jen malinke podezreni,ze vase miminko, by melo mit rozstep patere,uz by zapocali s terapii,budte v klidu a nemejte obavy,vse bude v poradku,jak vy ,tak i vase miminko.Preji tedy zdrave detatko a vy at jste take – hodne stesti.

johny.bello

Pokud vám to vyšlo podle tripple testu který se dělá v 16. týdnu tak vás můžu ujistit že ten často vychází falešně pozitivně na downův syndrom a podobně. Jestliže na ultrazvuku to nebylo vidět nemáte se čeho obávat, je v tomhle směru přesnější než nějaké vyšetření z krve. Hlavně se nestresujte miminko to cítí.